امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18895
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، بیست و سومین نشست مشترک وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، بیست و سومین نشست مشترک وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا به ریاست خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین و مشارکت کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر منامه آغاز بکار کرد.

روزنامه اخبار الخلیج بحرین دراین باره نوشت: این نشست در چارچوب سلسله نشست‌های وزرای سابق صورت می‌گیرد که در طول 23 سال اخیر از زمان امضای توافقنامه همکاری چارچوبی سال 1988 بین دوطرف برگزار شده است.

برپایه این گزارش، این نشست ابزار مهمی برای تعمیق درک متقابل و تقویت روابط بویژه درقبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه مشترک است که در بسیاری از زمینه‌ها و مسایل شاهد مطابقت دیدگاه‌ها است و در صدر آن مسئله سوریه و اهمیت دستیابی به یک راهکار سیاسی فراگیر برای آن در کنار احیای روند صلح در خاورمیانه می باشد؛ روند صلحی که به خاطر مواضع اسرائیل و مانع تراشی آن در برقراری صلحی عادلانه و فراگیر در منطقه خاورمیانه شاهد رکود غیرقابل توجیهی است.

این گزارش افزود: یمن نیز از دیگر مسائلی است که شاهد همکاری و هماهنگی شورای همکاری خلیج فارس و اروپا برای تحکیم امنیت و ثبات در سراسر آن با حمایت اتحادیه اروپا از ابتکار شورای همکاری و سازوکارهای اجرایی آن درخصوص این کشور و گفت‌وگوی ملی بین اقشار ملت یمن است و در کنار این مسائل نیز مسائل دیگری نظیر روابط با ایران و پرونده هسته ای آن و مسئله راهزنی دریایی و خطر آن بر کشتیرانی بین المللی و مواضع دوطرف درقبال تروریسم قرار دارد که همواره بر محکومیت آن تاکید دارند.

برپایه این گزارش، معاون وزیر امور خارجه بحرین در امور منطقه ای و شورای همکاری خلیج فارس نیز گفت که مسئله به ادعای وی "ادامه اشغال جزایر سه گانه امارات از سوی ایران" از دیگر محورهای مطرح در این نشست خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها