امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18898
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «فایننس ناخریشتن»، تحولات اخیر در مصر، واکنش دستگاه سیاست‌ خارجی آلمان را به دنبال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «فایننس ناخریشتن»، تحولات اخیر در مصر، واکنش دستگاه سیاست‌ خارجی آلمان را به دنبال داشت.

«گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان تحولات سیاسی در مصر را به دنبال خشونت‌های اخیر در این کشور در معرض خطر می‌بیند.

وی به روزنامه آلمانی «بیلدآم‌زونتاگ» گفت: «من از اینکه این روزها یک‌بار دیگر معترضان در خیابان‌های مصر تظاهرات می‌کنند و با مرگ مواجه می‌شوند، می‌ترسم. تظاهرات فراگیر و بروز مجدد خشونت مانعی سخت و مشکلی اساسی برای تحولات سیاسی در مصر است.»

وستروله اعلام کرد که مصر نیازی به خشونت ندارد بلکه نیازمند گفت‌وگو و اصلاحات درست است.

وی همچنین از «محمد مرسی» رئیس‌جمهور مصر نیز خواست تا اصلاحات ضروری را بپذیرد تا دموکراسی در کشور حاکم شود.

در حالی که یک سال از ریاست جمهوری مرسی که با رای مردم روی کار آمد، می گذرد، معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستند.

آنها امروز همزمان با نخستین سالروز ریاست جمهوری مرسی، تظاهرات گسترده‌ای را علیه وی در میدان التحریر برگزار می‌کنند.معترضان می گویند که اخوان المسلمین در صدد قبضه قدرت است امری که طرفداران دولت آن را رد کرده و معتقدند که آنها خواستار به آشوب کشیدن کشور و ایجاد هرج و مرج فراگیر هستند. دولت مرسی بارها خواستار گفت‌وگو با مخالفان شده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار