امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18900
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک روزنامه طرفدار دولت در ترکیه، روز یکشنبه خبر داد از شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا و خانم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک روزنامه طرفدار دولت در ترکیه، روز یکشنبه خبر داد از شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا و خانم «کریستین امانپور» خبرنگار ایرانی ـ آمریکایی این شبکه شکایت کرده است.

«مولت یوشکل»، مدیر عامل روزنامه «تقویم»، چاپ ترکیه امروز به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما روز پنجشنبه شکایتی علیه سی‌ان‌ان و خانم امانپور به اتهام تحریک دشمنی و نفرت در بین مردم تنظیم کردیم.»

در شکایت این روزنامه ترکیه‌ای آمده شبکه خبری سی‌ان‌ان و خبرنگار آن با تهیه اخبار جعلی مردم را به شرکت در اعتراضات تحریک کرده و موجب خسارت به اموال عمومی شده‌اند.

اعتراض‌های ضد دولتی در ترکیه از روز 10 خرداد پس از آغاز شد که پلیس استانبول به معترضانی که در اعتراض یه تخریب پارک گزی در میدان تقسیم استانبول تحصن کرده بودند، حمله‌ور شد.

این اعتراضات سپس به دیگر شهرهای ترکیه گسترش یافت به طوری که در روزهای گذشته ده‌ها هزار نفر در 78 شهر سراسر این کشور تظاهرات کرده‌اند.

بنیاد حقوق بشر ترکیه گزارش داده در این درگیری‌ها تا کنون 5 نفر از جمله یک پلیس کشته شده و حدود 5 هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

معترضان می‌گویند این پارک که مکانی سنتی برای تجمع‌ها و اعتراض‌های اجتماعی است و یک مکان توریستی محسوب می‌شود، آخرین فضای سبز شهر استانبول است.

اردوغان به دلیل شیوه‌ای که در مدیریت این بحران اتخاذ کرده با انتقادات گسترده روبروست.

رجب طیب اردوغان، رهبر حزب عدالت و توسعه، از سال 2003 تا کنون سمت نخست وزیری را در اختیار داشته است. وی از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه از تروریست‌های مسلح مخالف دولت بشار اسد حمایت کرده که در مقاطعی اعتراض‌های مردمی را به همراه داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها