امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18901
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «هافینگتون پست»، آمریکایی های معترض به برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور که اخیرا توسط ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «هافینگتون پست»، آمریکایی های معترض به برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور که اخیرا توسط «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا افشا شده است، در نظر دارند در بیش از یک صد شهر این کشور تظاهرات ملی برگزار کنند.

بر اساس این خبر، گروهی موسوم به « Restore the Fourth» (احیای متمم چهارم) در حال سازمان دهی این تظاهرات است و از تمام شهروندان آمریکایی درخواست کرده است که در تاریخ 4 ژوئیه سال جاری با هدف به تصویر کشیدن مخالفت خود به جاسوسی های غیر قانونی دولت واشنگتن، به خیابان ها بیایند و خواستار پایان اجرای تمام برنامه های جاسوسی که ناقض متمم چهارم قانون اساسی هستند، شوند.

در این خبر به اظهارت «بن دوئرنبرگ» یکی از سازمان دهندگان این تظاهرات در نیویورک اشاره شده که در گفت و گو با هافینگتون پست، با اشاره به افزایش نگرانی ها درباره روند رو به رشد نقض آزادی های مدنی مردم آمریکا توسط دولت این کشور، اعلام کرده است که ائتلاف «جاسوسی از ما را متوقف کنید» (Stop Watching Us) ، متشکل از صدها گروه و نفر، نیز در تظاهرات 4 ژوئیه شرکت خواهند کرد.

علاوه بر این، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نیز علیه جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور که ناقض حقوق اساسی آزادی بیان و حریم خصوصی مردم محسوب می شود، طرح دعوی کرده است.

برنامه ریزی مردم آمریکا برای تظاهرات ضد جاسوسی دولت واشنگتن در شرایطی گزارش می شود که 26 تن از سناتورهای آمریکایی در نامه ای مشترک به «جیمز کلاپر» مدیر اطلاعات ملی آمریکا خواستار شفافیت سازی های بیشتر این سازمان و توضیحات آن درباره مقیاس برنامه های جاسوسی دولت واشنگتن شده اند. این سناتورهای آمریکایی دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور کشورشان را به استفاده از «مجموعه محرمانه قانون» برای توجیه فعالیت های خود متهم کرده اند.

اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که اخیرا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین»، از برنامه های فوق محرمانه جاسوسی این آژانس از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی پرده برداشته و توسط دولت واشنگتن به جاسوسی متهم شده و تحت تعقیب قرار دارد.

کاخ سفید با دفاع از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا مدعی شده است که جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی و خارجی در خنثی سازی فعالیت های تروریستی مؤثر بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار