امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18906
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، نیروهای امنیت مرکزی از ساعات اولیه صبح امروز پیش از برگزاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، نیروهای امنیت مرکزی از ساعات اولیه صبح امروز پیش از برگزاری تظاهرات گسترده 30 ژوئن، در محیط اطراف مجلس شورا و وزارتخانه‌ها مستقر شدند.

بر اساس این گزارش 20 خودروی امنیت مرکزی و 4 خودروی زرهی در خیابان قصرالعینی و خیابان مجلس الشعب مستقر شده و پرچم‌های مصر بر بالای خودروهای امنیتی و خودروهای زرهی نصب شده است.

کمیته‌های مردمی برای تامین امنیت تظاهرات

ده‌ها نفر از تحصن‌کنندگان در مقابل وزارت دفاع واقع در پل القبه، کمیته مردمی به منظور مقابله با هر گونه تجاوز و حمله به تحصن‌کنندگان تشکیل داده‌اند.

از سوی دیگر تعدادی از نیروها با لباس شخصی و با در اختیار داشتن سگ‌های پلیسی آموزش‌دیده در مقابل مقر وزارت دفاع برای تامین امنیت تظاهرات، ایستاده‌اند.

بسته شدن خیابان‌های منتهی به کاخ الاتحادیه

تعدادی از تحصن‌کنندگان در مقابل کاخ الاتحادیه ریاست جمهوری، خیابان المیرغنی، الاهرام و دیگر خیابان‌های منتهی به این کاخ را بستند تا امنیت تظاهرات 30 ژوئن را که تعدادی از گروه‌های سیاسی و انقلابی برای برگزاری این تظاهرات به منظور سلب اعتماد از مرسی و درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری فراخوان داده‌اند، تامین نمایند.

بر پایه این گزارش تعداد چادرهایی که در مقابل کاخ الاتحادیه برپا شده است به 65 چادر رسیده است و علاوه بر آن 3 آمبولانس در مقابل کاخ ایستاده است و همچنین سکوی بزرگی در مقابل باشگاه هلیوبولیس در خیابان المیرغنی قرار داده شده و پلاکاردهای بزرگی به اسم تمرد(شورش) بر روی آن نصب شده که روی آنها نوشته شده است ما خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستیم.

مقر اخوان‌المسلمین خالی از نیروهای امنیتی

در حالی که «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر نیز دیروز بر تشدید امنیت مقرهای اخوان‌المسلمین تاکید کرد، اما مقر دفتر ارشاد این جماعت واقع در المقطم خالی از نیروهای امنیتی است.

بر اساس این گزارش فروشگاه‌ها و بانک‌های اطراف دفتر ارشاد تعطیل شده است و آرامش در این منطقه حاکم است.

بر پایه این گزارش به جز تعدادی از جوانان جماعت اخوان‌المسلمین که در مقابل دروازه اصلی مقر ایستاده‌اند، هیچ نیروی امنیتی در این مکان مشاهده نمی‌شود.

معترضان مصری از ساعات اولیه صبح امروز در میدان التحریر و مقابل کاخ الاتحادیه ریاست جمهوری تجمع کرده‌اند تا تظاهرات گسترده علیه مرسی به منظور درخواست برکناری وی از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری، برگزار نمایند.

در حالی که یک سال از ریاست جمهوری مرسی که با رای مردم روی کار آمد، می گذرد، معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستند. معترضان می گویند که اخوان المسلمین در صدد قبضه قدرت است امری که طرفداران دولت آن را رد کرده و معتقدند که آنها خواستار به آشوب کشیدن کشور و ایجاد هرج و مرج فراگیر هستند. دولت مرسی بارها خواستار گفت‌وگو با مخالفان شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها