امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18917
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «مولوی فضل‌الرحمان» رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان اعلام کرد که وی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «مولوی فضل‌الرحمان» رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان اعلام کرد که وی از بیانیه دوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس مبنی بر اینکه مذاکرات با طالبان یک دهه پیش باید آغاز می‌شد حمایت کرده و این بیانیه را در واقع حمایت از موضع پاکستان در رابطه با گفت‌وگو با طالبان می‌داند.

وی بیان داشت: پس از اینکه حکومت طالبان در افغانستان سقوط کرد، همان زمان جمعیت علمای اسلام اعلام کرده بود که تصمیم آمریکا در کنفرانس «بن» مبنی بر ایجاد حکومتی خالی از حضور طالبان در افغانستان یک اشتباه بزرگ بوده که منجر به یک عدم تعادل سیاسی در افغانستان پس از 2001 خواهد شد و این موضوع نه تنها موضع جمعیت علمای اسلام بلکه موضع دولت پاکستان بود با این حال جامعه جهانی از کنفرانس بن حمایت کرد و این موضوع را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: اکنون هم حزب جمعیت علمای اسلام و هم دولت پاکستان در این موضوع که مذاکرات با طالبان یک دهه پیش باید آغاز می‌شد با نخست‌وزیر انگلیس هم‌عقیده هستند.

وی افزود اکنون زمانی جهان به این نکته پی برده است که 13 سال در افغانستان جنگ، درگیری، خشونت و خونریزی بیداد کرده است و این نشان می‌دهد که غرب در سیاست‌های خود در قبال افغانستان اشتباه کرده است.

رهبر حزب جمعیت علمای اسلام در ادامه اظهار داشت: جای خوشحالی است که نخست‌وزیر انگلیس به نقش پاکستان در افتتاح دفتر سیاسی طالبان در دوحه اذعان داشته و از این نقش قدردانی می‌کند.

وی بیان داشت: اکنون که جامعه جهانی به این نتیجه رسیده است که طالبان در حکومت آینده افغانستان نقش دارند، باید این مذاکرات را پیش برده و آمریکا و انگلیس نیز باید در این زمینه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

فضل‌الرحمان گفت: این یک درس برای همه است که راهی جز مذاکره با طالبان برای پایان دادن به خشونت و شورش در افغانستان وجود ندارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها