امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18920
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد کرزی با «جان‌ایلیاسن» معاون دبیرکل سازمان‌ ملل در خصوص اوضاع افغانستان و منطقه رایزنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حامد کرزی با «جان‌ایلیاسن» معاون دبیرکل سازمان‌ ملل در خصوص اوضاع افغانستان و منطقه رایزنی کرد.

در این دیدار که شب گذشته در کاخ ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفت، هر 2 طرف در مورد برگزاری بهتر انتخابات آینده ریاست جمهوری، ادامه نقش سازمان ملل پس از سال 2014 میلادی در افغانستان و بعضی مسائل دیگر مورد علاقه، بحث و تبادل نظر کردند.

فرماندار نمادین طالبان در «نیمروز» کشته شد

مقامات ولایت نیمروز از کشته شدن فرماندار نمادین طالبان در این ولایت خبر دادند. فرماندهی پلیس ولایت نیمروز اعلام کرد که «ملا فتح اسحاق‌زی» در مسیر «غرغری- زرنج» هدف تیراندازی نیروهای افغان قرار گرفت و کشته شد.

در بیانیه فرماندهی پلیس ولایت نیمروز تصریح شده است که ملا فتح توسط طالبان به عنوان فرماندار این گروه در منطقه «چخانسور» تعیین شده است.

3 کشته و 50 زخمی حاصل درگیری پلیس با تظاهرات‌کنندگان در «تخار»

در پی به خشونت‌کشیده شدن تظاهرات شهروندان ولایت تخار در شمال افغانستان، 3 تن کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند. درگیری بین مردم و پلیس زمانی آغاز شد که معترضان از بازشدن مغازه و اماکن عمومی جلوگیری کردند.

معترضان که از قوم ازبک هستند ادعا دارند که سهم آنان در ادارات دولتی در نظر گرفته نشده است.

کشته شدن 50 شبه‌نظامی طالبان در ولایت «ننگرهار»

مقامات ولایت ننگرهار از کشته شدن 50 شبه‌نظامی و دستگیری 70 تن دیگر در مناطق مختلف این ولایت خبر دادند. مسئولان «لشکر 201 سیلاب» اعلام کردند که این شبه‌نظامیان در چندین عملیات نیروهای افغان که در مناطق مختلف ولایت ننگرهار انجام شد، کشته و دستگیر شدند.

فرمانده تیپ چهارم لشکر 201 سیلاب امروز اعلام کرد که در این عملیات‌ها مقدار زیادی اسلحه و مهمات نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

انفجار مین در ولایت «زابل» جان 3 تن را گرفت

بر اثر انفجار مین کنارجاده‌ای در ولایت زابل در جنوب افغانستان، 3 تن کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند. مقامات امنیتی ولایت زابل اعلام کردند: این حادثه روز گذشته در منطقه «سیوری» این ولایت رخ داد.

سفر هیئت پارلمانی اندونزی به افغانستان

هیئتی از پارلما اندونزی به ریاست «احمد فرهان حامد» معاون مجلس شورای مردم اندونزی بنا به دعوت مجلس سنای افغانستان وارد کابل شد.

فرهان حامد روز شنبه با «محمدعلم ایزدیار» معاون اول مجلس سنای افغانستان در محل اقامت خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون اول مجلس سنای افغانستان ضمن تشکر از کمک‌های اندونزی به افغانستان خواستار گسترش روابط افغانستان با اندونزی شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها