امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1893
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 277
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس منصور معظمی دبیر انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی در سومین گردهمایی انجمن ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس منصور معظمی دبیر انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی در سومین گردهمایی انجمن مهندسین پلیمر و پتروشیمی گفت: در سال 91 صنعت پتروشیمی تنها 76 درصد از برنامه اسمی خود تولید کرده است و 26 درصد از این ظرفیت اسمی خالی است.

وی گفت: این 26 درصد ظرفیت اسمی خالی یعنی از 14 تا 15 میلیارد دلار ظرفیت پتروشیمی استفاده نمی‌کنیم.

معظمی تصریح کرد: علت این خالی بودن ظرفیت پتروشیمی مربوط به کمبود خوراک در صورت بالا بودن موجودی و اشکالات تعمیراتی و اشکالات فرآیندی بود.

وی ادامه داد: البته نباید سوء مدیریت در تحریم را نیز بی‌اثر دانست.

وی گفت: بررسی‌های ما نشان داده تحریم تنها 3 درصد در این کاهش تولید مقصر است اما سوء مدیریت‌ها و مواردی که در ابتدا اشاره شد بیشترین عامل در ظرفیت خالی پتروشیمی‌ها هستند.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی با اشاره به اینکه نباید تحریم را دور زد بلکه تحریم یک بحث سیاسی است و باید آن را حل کرد گفت: در سال‌های اخیر نقش دولت براساس قانون برنامه شفاف نبود بلکه در برخی از موارد نیز دولت کمرنگ‌تر از قانون در عرصه صنعت پتروشیمی وارد شد.

وی ادامه داد: آنچه که مهم است این است که صنعت پتروشیمی باید دوباره به بخش خصوصی واگذار شود و نگاه خود را باید به این صنعت تغییر دهیم و دولت باید تنها از این صنعت حمایت کند.

معظمی گفت: قوانین و مقرراتی که هم‌اکنون در کشور وجود دارد برای شرایط آرامش است، اما در شرایطی که در تحریم به سر می‌بریم این قوانین ناکارآمد است بطوری که حتی در بسیاری از این موارد منجر به خود تحریمی شده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: خوشبختانه تجربه به ما می‌آموزد که می‌توان در سال جاری و با همت متخصصین پتروشیمی گام‌های بزرگی را علیرغم تحریم‌ها برداشت که امیدواریم در این سال به اهداف خود برسیم.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها