امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18937
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 95
«احمد عارف»، سخنگوی رسمی جماعت اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که مشروعیت ...

«احمد عارف»، سخنگوی رسمی جماعت اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که مشروعیت «محمد مرسی» رئیس جمهوری مصر خط قرمز ماست و کسی نمی‌تواند آن را زیر پا بگذارد و هرگونه تغییر و تحولی در کشور باید از راه‌های مسالمت‌آمیز صورت گیرد که در صندوق‌های انتخاباتی نمود پیدا می‌کند.

احمد عارف برگزاری هرگونه انتخابات ریاست جمهوری در مصر را به بعد از سپری شدن دوره 4 ساله ریاست جمهوری محمد مرسی در مصر موکول کرد که به خاطر آن از سوی مردم برگزیده شد.

سخنگوی رسمی جماعت اخوان المسلمین در ادامه تاکید کرد که عملکرد یک ساله محمد مرسی در سمت رئیس جمهوری مصر نشان می‌دهد که وی موفقیت‌های قابل توجهی را طی این یک سال احراز کرد، اگرچه همان‌گونه که مرسی در سخنرانی خود به آن اذعان کرد، این یک سال خالی از اشتباهات نبوده است.

عارف با محکوم کردن تعدی‌ها و تجاوزهای صورت گرفته علیه مقرهای جماعت اخوان المسلمین در مناطق و شهرهای مختلف مصر و زخمی و کشته شدن شماری از اعضای جماعت در جریان درگیری‌های پیش آمده، تاکید کرد که خط مشی‌های خشونت‌آمیزی که از سوی برخی جریان‌ها و گروه‌ها و عناصر معارض دنبال می‌شود، سودی برای کشور به همراه ندارد و تنها موجب می‌شود تا کشور به سمت هرج و مرج و فروپاشی و سقوط پیش برود.

سخنگوی رسمی جماعت اخوان المسلمین تاکید کرد که در پس این اقدامات خشونت‌آمیز و خرابکارانه اعضای حزب حاکم ملی منحل قرار دارند و تلاش می‌کنند، به این طریق بیش از پیش مصر را به سمت فروپاشی و سقوط سوق دهند.

عارف با اشاره به اینکه تظاهرات مسالمت آمیز حق مسلم تمام مردم مصر است، خواهان عدم تبعیت تظاهرات کنندگان از برخی اوباش و هرج و مرج طلبان در تظاهرات‌ها در آسیب رساندن به املاک خصوصی و عمومی و دولتی و ندادن اجازه به برخی افراد و طرف‌های سودجو جهت بهره برداری از تظاهرات مردم به سود اهداف خودشان شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها