امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18942
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «منذر سلیمان» مدیر دفتر شبکه المیادین در واشنگتن تأکید کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «منذر سلیمان» مدیر دفتر شبکه المیادین در واشنگتن تأکید کرد که با توجه به اظهار نظرهای اخیر مقامات آمریکایی و تأکید اوباما بر حمایت از تحرکات مردم مصر، موضع آمریکا در حمایت از حکومت، تغییر پیدا کرده و مانند دوران سقوط مبارک و انقلاب 25 ژوئن به حمایت از معترضان تبدیل شده است.

وی تأکید کرد که واشنگتن موضع خود در حمایت از حکومت را به حمایت از مردم تغییر داده است.

وی همچنین از اعزام گروه سرکوب از تگزاس آمریکا به قاهره خبر داد و افزود: به نظر نمی رسد این گروه برای سرکوب اعتراضات مردمی به قاهره آمده باشند و تنها مسئولیت حمایت از سفارت آمریکا در مصر را به عهده خواهد داشت.

پیشتر وزارت خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که واشنگتن از دموکراسی در مصر حمایت می‌کند و «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا گفت که از فرایند و اعتراض های مسالمت آمیز برای ایجاد تغییر در مصر حمایت می‌کنیم.

اوباما افزود: فکر می‌کنم که همه احزاب باید خشونت را محکوم کنند و امیدوارم گفت‌وگو میان مرسی و معارضان برای حرکت کشور به جلو برگزار شود.

بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، اوباما همچنین خواستار عقب نشینی همه طرفها برای تمرکز بر وظائف و تکالیفی شد که منجر به ایجاد فرصت‌های اقتصادی می‌شود.

امروز مصادف با 30 ژوئن اولین سال‌ مراسم تحلیف محمد مرسی رئیس جمهور مصر در میدان التحریر است که معارضان حکومت با دعوت به شرکت در تظاهرات خواستار برکناری مرسی از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها