امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1896
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 198
علی سعیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به عملکرد ماه اول بازار سرمایه، اظهارداشت: با توجه ...

علی سعیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به عملکرد ماه اول بازار سرمایه، اظهارداشت: با توجه به اینکه در پایان سال گذشته عرضه هلدینگ خلیج فارس مطرح شده بود، بازار خود را برای خرید این عرضه بزرگ، از نظر تأمین نقدینگی آماده کرده بود.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط بخشی از نقدینگی برای این معامله تجهیز شده بود هر چند که این معامله در اواخر سال گذشته قطعی نشد و به سال جاری موکول شد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس تصریح کرد: با وجود اینکه در ابتدای سال، خبری در مورد هلدینگ خلیج فارس مطرح نشده بود، بازار مسیر متعارف خود را ادامه داد و بخشی از کاهش شاخص‌ها در پایان سال گذشته در این ماه جبران شد؛ البته در سال 1392 و پس از اعلام عرضه هلدینگ خلیج فارس، بخشی از نقدینگی بازار برای خرید سهام آن اختصاص یافت.

وی گفت: بازار سرمایه با ایجاد تقاضای مؤثر برای این سهم و عرضه موفق آن نشان داد که توان جذب عرضه‌های بزرگ خصوصی‌سازی را دارا است و بازار سرمایه می‌تواند نقدینگی کافی را به عرضه‌های اولیه اختصاص دهد.

سعیدی با اشاره به کاهش شاخص بورس در روز‌های اخیر، اظهارداشت: با توجه به کاهش جهانی قیمت برخی فلزات و وضع برخی مقررات، بعضی شرکت‌های معدنی و فلزی تحت تاثیر قرار گرفتند و به همین دلیل شاهد روند کاهشی شاخص‌ها بودیم.

معاون اجرایی سازمان بورس ادامه داد: به هر ترتیب بازار باید برخی تعدیلات را تجربه می‌کرد و این اتفاق رخ داد و در ادامه سال موضوع انتخابات عامل اثرگذار بر شاخص‌های اقتصادی از جمله بورس است؛ امیدواریم با حضور گسترده مردم، و وجود جو آرام، آرامش در بازار‌ها حکم‌فرما بماند.

این عضو هیئت مدیره سازمان بورس تصریح کرد: به نظر می‌رسد بورس این روند را در ماه‌های آینده ادامه خواهد داد زیرا زیرساخت‌های به وجود آمده در بورس زمینه فعالیت سرمایه‌گذاران را به تسهیل و مطمئن کرده است؛ سرمایه‌گذاران بورسی در بازار حضور دارند و معاملات خود را انجام می‌دهند و در همین مدت مانند گذشته، خدمات جدیدی از جمله سیستم‌ها و نهادها و ابزارهای جدید در بازار سرمایه ایجاد و ارائه خواهد شد.

وی افزود: مانند گذشته مقررات جدید در حال تدوین است و به تدریج در بازار اجرایی خواهد شد که بیش از پیش بازار را ساماندهی می‌کند و شرایط بهتری را برای نهادهای مالی و سرمایه‌گذاران به وجود خواهد آورد.

سعیدی گفت: پیش‌بینی برای سال جاری ادامه روند موجود است، نکته حائز اهمیت اینکه تغییر مدیریت سیاسی کشور با توجه به خصوصی بودن بخش بزرگی از نهادهای مالی و بورس‌ها، نباید تأثیر چندانی بر بازار سرمایه بگذارد، بنابراین فعالیت‌ها طبق روال گذشته ادامه خواهد داشت؛ به هر ترتیب وجود فضای آرام‌ در زمان انتخابات، موجب آرامش فضای سرمایه‌گذاری و کسب و کار خواهد بود و بورس و سرمایه‌گذاران هم در چنین فضایی بهتر می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

معاون اجرایی سازمان بورس در پاسخ به گران یا ارزان بودن قیمت سهام هلدینگ خلیج فارس عنوان کرد: وقتی در سال گذشته معامله قطعی نشد برخی اخبار نشان می‌داد اگر این سهم با قیمت کمی پایین‌تر عرضه می‌شد و زمان بیشتری برای تحلیل اطلاعات وجود داشت، عرضه با موفقیت همراه بود؛ به همین دلیل وقتی سهم با قیمت جدید عرضه شد به فروش رسید و معامله قطعی شد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار