امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18963
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، کاظم حسن‌پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبز‌وار صبح امروز در نشست خبری افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکنون ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، کاظم حسن‌پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبز‌وار صبح امروز در نشست خبری افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکنون ده‌ها محفل قرآنی برگزار کرده و دارای مدرسه عالی تربیت قرآن، مکتب نرجس و اهل بیت، مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم و پیام نور و همچنین مراکز قرآن و عترت است.

وی افزود: این دانشگاه با همکاری رابطان فرهنگی در تمام حوزه‌ها و معاونت‌ها برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی تلاش می‌کند و به محض ورود دانشجویان به دانشگاه‌های علوم پزشکی استعدادهای قرآنی شناسایی می‌شود و در نتیجه از تجربیات این افراد استفاده شده و فعالیتهای قرآنی تقویت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزه‌وار گفت: این دانشگاه در سال 89 در پانزدهمین جشنواره قرآنی کارکنان و  اساتید رتبه اول، در سال 90 به عنوان برترین دانشگاه قرآنی و در سال 92 میزبان جشنواره قرآنی است که حدود هزار نفر در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

حسن‌پور افزود: در حاشیه این جشنواره از خادمان قرآنی، دبیران مراکز قرآن و عترت و کارشناسان مربوطه تجلیل می‌شود و به طور کلی 295 نفر از کارکنان وزارت بهداشت، 51 کارشناس، 44 نفر دبیر و 340 نفر دانشجویان علوم پزشکی حاضر هستند.

وی با اشاره به اینکه بخش شفاهی این جشنواره در دو بخش حفظ و قرائت قرآن برگزار می‌شود گفت: 751 نفر در این بخش با هم رقابت می‌کنند و در پایان در هر بخش قرائت، ترتیل و حفظ قرآن سه نفر برگزیده می‌شود.

وی گفت: همچنین 16 نفر از برگزیدگان بخش کتبی جشنواره نیز فقط برای دریافت جوایز در این جشنواره حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها