امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1898
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 252
علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری جلسه کمیته تخصصی شورای عالی اشتغال اظهار داشت: در این جلسه ...

علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری جلسه کمیته تخصصی شورای عالی اشتغال اظهار داشت: در این جلسه بنیاد شهید برنامه‌های اشتغالزایی سال جاری خود و اقداماتی که سال گذشته انجام شده بود را ارائه کرد.

وی ادامه داد: هدف گذاری ایجاد 50 هزار شغل برای فرزندان شهدا و ایثارگران در این راستا انجام شده که 10 هزار شغل آن از طریق استخدام دولتی و مابقی در بخش‌های کارآفرینی و تسهیلات اشتغال خواهد بود.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این جلسه بانک مرکزی گزارشی از برنامه‌های سال جاری سیستم بانکی و اثر گذاری در توسعه بنگاه‌های اقتصادی و اشتغال ارائه کرد، گفت: در این گزارش منابع تسهیلات دهی مطرح نشد و در هفته آینده منابع قابل تخصیص به ترتیب هر بانک ارائه خواهد شد.

لبافی با تاکید بر اینکه از سیستم بانکی به دلیل محقق نشدن تعهداتشان خیلی رضایت نداریم، بیان داشت: هر بانک را باید براساس میزان عملکردش سنجید و در این بین بانک ملی در بخش مشاغل خرد و خانگی سهم سال گذشته خود را تخصیص داده است.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از بانک مرکزی برای مشاغل خانگی اعتباری بالغ بر سه هر و 100 میلیارد تومان درخواست شده است، تصریح کرد: درباره دیگر بخش‌ها نیز باید منابع و مصارف بانک ها در سال جاری مشخص شود تا بتوان اعتباری برای اشتغال در نظر گرفت.

به گفته لبافی، از کل تعهدات بانک‌ها در خصوص تسهیلات دهی به بنگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی تاکنون 60 درصد منابع از سال 84 تاکنون پرداخت شده است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها