امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18983
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 53
احسان عباسلو سرپرست معاونت آموزش و امور استان‌های بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

احسان عباسلو سرپرست معاونت آموزش و امور استان‌های بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره بحث بودجه و برنامه‌های معاونت متبوعش اظهار داشت: امسال به لحاظ بودجه انقباضی سعی کردیم برنامه‌های استان‌ها را محدود کنیم.

سرپرست معاونت آموزش و امور استان‌های بنیاد ادبیات داستانی خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه‌ها، اعزام استاد برای کارگاه‌های استان‌ها و داوری جشنواره‌ها از برنامه‌های در دست اقدام است.

عباسلو به فصل تابستان اشاره و ابراز داشت: در قالب تفاهم‌نامه‌ای قرار شد پس از ماه مبارک رمضان در استان گلستان کارگاهی در این استان برپا شود.

وی در پاسخ به این سوال که اولویت بندی استان‌ها بر چه اساس صورت می‌گیرد، تصریح کرد: نیاز سنجی‌هایی از سوی بنیاد ادبیات داستانی انجام می‌شود، استان‌ها هم مقدماتی را فراهم می‌کنند، حتی برخی استان‌ها ثبت‌نام اولیه دارند و طبیعتا به معاونت مربوطه میزان داوطلبان را اعلام می‌کنند، این موارد برای بنیاد مهم است، ضمن اینکه قابلیت استان در برگزاری کیفی کارگاه هم مورد توجه است، چرا که این کارگاه‌ها باید در مکانی مناسب تشکیل شود. چون بسیاری از فراگیران حاضر در این کارگاه‌ها از شهرستان‌های مختلف شرکت می‌کنند، طبیعتا وقتی بنیاد در استانی برنامه‌ای را مدنظر قرار می‌دهد کارگاه‌ها متمرکز برگزار می‌شود و نمی‌توانیم در همه جای استان داشته باشیم و اغلب سعی می‌شود در مرکز استان کارگاه‌ها دایر شود.

وی با تاکید بر این مطلب که توان استان‌ها در برپایی کارگاه‌ها مورد توجه بنیاد ادبیات داستانی است، اضافه کرد: باید در استان‌ها و مراکز برگزار کننده این توان وجود داشته باشد تا از شهرستان‌های همجوار داوطلبان را پذیرا شود. تراکم داوطلبان شهرستانی، ‌تعداد داوطلبان، پیشینه استان به لحاظ قابلیت‌های داستانی از جمله موارد دیگر مورد دقت نظر ما است.‌

سرپرست معاونت آموزش و امور استان‌های بنیاد ادبیات داستانی هدف از تشکیل این کلاس‌ها را کشف استعدادها خواند و عنوان کرد: در تلاشیم تنوع برگزاری این کارگاه‌ها را در سراسر کشور داشته باشیم، مثلا استان خراسان در بسیاری مواقع برپایی کارگاه را دارد و تنها طلب استاد و مدرس می‌کند، طبیعتا برای این استان‌ها مدرس اعزام می‌کنیم، اما در برخی استان‌ها راسا وارد عمل شده و کارگاه را برگزار کنیم.

وی بحث بودجه را مهم خواند و ادامه داد: در بخش پژوهش در پی‌آنیم که طی سال 1392 چند کار قدرتمند منتشر کنیم، اثری از «مریم بصیری» با عنوان «اسطوره‌های آفرینش» در بنیاد وجود دارد و جزو آثار خوبی است که شورای پژوهش آن را تصویب کرده است، این نویسنده طی رایزنی‌هایی اصلاحاتی را در کتاب انجام داد و قرار است در سال جاری این اثر پژوهشی منتشر شود.

سرپرست معاونت آموزش و امور استان‌های بنیاد ادبیات داستانی تمام امور را هم سطح و هم راستا دانست و بیان کرد: تمام امور برای ما با مهم شمرده می‌شوند، از این رو با برنامه‌ریزی حرکت می‌کنیم.

عباسلو با ارائه گزارشی از سال گذشته، اضافه کرد: سال گذشته در برخی استان‌ها حضور مستقیم داشتیم، مثلا خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان غربی، کردستان، قزوین و حتی در 4 استان‌ نشست‌های نقد و بررسی برگزار کردیم، اما در 10 استان برنامه مستقیم داشتیم و فکر می‌کنم با بضاعت مالی کار مثبتی صورت گرفت؛ از مجموع 30 استان طی سال گذشته در 12 استان توانستیم حضور مستقیم داشته باشیم، البته رایزنی‌هایی را هم با سایر استان‌ها داشتیم.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها