امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18985
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین " امرودی " قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن  ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین " امرودی " قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن  بیان این مطلب افزود: کارگروه اوقات فراغت براساس مصوبه شورایعالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تشکیل و طی رایزنی و مشورت با مدیران اداره‌های کل این معاونت همچنین سازمان‌ها  و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران به بررسی برنامه اوقات فراغت درایام تابستان و ماه مبارک رمضان پرداخت.
وی گفت: در این جلسه برنامه‌های پیشنهادی مجموعه های مذکور تشریح با رای اعضای کارگروه در نهایت با اجرای بیش از 50 عنوان برنامه در سطح 22 منطقه، 123 ناحیه و 374 محله شهر تهران موافقت شد.
رییس کارگروه اوقات فراغت شهرداری تهران در تشریح اهم مصوبات این جلسه تصریح کرد: حسن تقارن ایام تابستان با ماه مبارک رمضان حل و هوای برنامه‌های مربوط به پربار کردن اوقات فراغت شهروندان را تغییر و روحیه معنوی و فضای دینی حاکم بر این فعالیت‌ها را تقویت کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به طولانی بودن روز و دیرهنگام بودن زمان افطار تدابیری در مجموعه شهرداری تهران اتخاذ شده است تا شهروندان بتوانند بعد از صرف افطار نیز با حضور در بوستان و سایر مراکز تفریحی، آموزشی و ورزشی از فراغت خود بهترین استفاده را داشته باشند.
قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشن‌های و فعالیت‌های متنوع فرهنگی به صورت متمرکز در 5 نقطه اصلی شهر خبر داد و گفت: بوستان ولایت، باغ موزه دفاع مقدس، بوستان پامچال در منطقه 15، میدان امام حسین(ع) و محوطه دریاچه خلیج فارس مکان‌هایی هستند که با اجرای  برنامه های فرهنگی و هنری متمرکز شهرداری تهران   میزبان شهروندان طی ایام تابستان خواهند بود.
وی عنوان کرد: در عین حال به همت سازمان فرهنگی و هنری نیز به روال سال گذشته، برنامه " برآستان جانان " در 21 منطقه شهر تهران برگزار می ‌شود و باغ موزه دفاع مقدس علاوه بر اجرای فعالیت‌های مذکور با اجرای ویژه برنامه " شبهای شیدایی " پذیرای شهروندان است.
رییس کمیسیون گردشگری شهرداری تهران با اشاره به تجربه موفق برگزاری تورهای تهران‌گردی در ایام نوروز گفت: خانه‌های گردشگری سراهای محله با همکاری آژانس‌های معتبر مسافری اقدام به برگزاری تورهای تهران‌گردی در 7 مسیر متمرکز به مقصد برج میلاد و 16 مسیر گردشگری به صورت نیمروزه خواهند کرد. تا ظرفیت‌های گردشگری کلانشهر تاریخی تهران بیش از پیش در منظر شهروندان جلوه کند.
حجت الاسلام و المسلمین امرودی از افزایش ساعت و روزهای کاری سراهای محله  خبر داد و افزود: به منظور بهره مندی تمام اقشار جامعه از خدمات و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و ورزشی سراهای محله ساعت و روزهای کاری سراهای محله افزایش یافته و در محله‌هایی که فاقد سرا هستند این برنامه‌ها در مساجد، پایگاه‌های بسیج و مدارس برگزار خواهد شد.
وی عنوان کرد: اجرای جشنواره‌های شهری نظیر شمسه، شکوفا، مشکات و تسنیم در سطح شهر آغاز و در ایام  تابستان به اوج فعالیت‌های خود می‌رسند. در عین حال تمام خانه‌های زیر مجموعه سراهای محله می بایست مرتبط با ماموریت‌های تعریف شده، نسبت به اجرای برنامه‌های بدیع و خلاق فرهنگی و هنری اقدام کنند. فعالیت دارالقرآن ها به صورت ویژه در ایام تابستان و ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.
قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: به همت اداره کل آموزش‌های شهروندی  پایگاه‌های تابستانی در بیش از 70 مدرسه راه‌اندازی خواهد شد.
رییس کمیسیون عفاف و حجاب شهرداری تهران با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های متنوع برای بانوان و فراهم کردن زمینه‌های حضور اجتماعی آنها از واگذاری مسئولیت کارویژه اوقات فراغت بانوان به 4 منطقه خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر برگزاری فعالیت‌هایی که در بوستان های بانوان، مجتمع های فرهنگی، هنری و ورزشی شهربانو همچنین خانه های تسنیم برای بانوان پیش بینی شده است، 4 منطقه نیز به عنوان کارویژه اوقات فراغت بانوان انتخاب و باید برنامه هایی را برای بهینه سازی اوقات فراغت این قشر تدوین واجرا کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها