امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18986
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «هشام قندیل» صبح امروز فعالیت خود را با بازدید از میدان التحریر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «هشام قندیل» صبح امروز فعالیت خود را با بازدید از میدان التحریر به منظور کسب اطمینان از اوضاع امنیتی آن، آغاز کرد.

وی سپس از محیط اطراف کاخ الاتحادیه نیز که امروز شاهد برگزاری تظاهرات معارضان در آن است، بازدید کرد تا از اقدامات امنیتی صورت گرفته برای حمایت از تظاهرات‌کنندگان و تاسیسات دولتی اطمینان حاصل نماید.

قندیل همچنین از تعدادی از جایگاه‌های توزیع سوخت به منظور اطمینان از وجود مقادیر کافی سوخت، بازدید کرد.

دیدار کتاتنی با قندیل

برخی منابع دولتی مصر نیز گفتند که «سعد الکتاتنی» رئیس حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان‌المسلمین دیروز شنبه با قندیل دیدار کرد تا اوضاع کنونی مصر را بررسی نماید.

کتاتنی در این دیدار تاکید کرد که ریاست جمهوری از دولت و ایفای نقش آن حمایت می‌کند.

پرواز بالگردها بر فراز اسکندریه

منابع مصری از پرواز بالگردهای نظامی بر فراز آسمان شهر اسکندریه که امروز شاهد برگزاری تظاهرات علیه مرسی است، خبر دادند.

یک منبع نظامی تاکید کرد که بالگرد‌ها بر فراز همه استان‌ها به پرواز درآمده‌اند تا اوضاع این استان‌ها و امنیت آن را کنترل نمایند و در صورت وقوع درگیری‌ها، اخطار فوری بدهند.

این در حالی است که دو روز پیش، سه نفر از جمله یک تبعه آمریکایی در درگیری‌های بین موافقان و مخالفان مرسی در شهر اسکندریه، کشته شدند.

تجمع وکلا در دیوان قضایی

تعدادی از وکلای حقوقی نیز در مقر دیوان عالی قضایی تجمع کرده و با سر دادن شعارهایی علیه مرسی، برکناری وی از قدرت و براندازی نظام را خواستار شدند.

وکلا همچنین به سمت میدان التحریر حرکت کردند تا در تظاهرات معارضان علیه مرسی شرکت نمایند.

بر پایه این گزارش مقر دیوان عالی قضایی شاهد تشدید تدابیر امنیتی و حضور سربازان امنیت مرکزی برای تامین امنیت تظاهرات‌کنندگان است.

معترضان مصری امروز همزمان با نخستین سالروز ریاست جمهوری مرسی در اعتراض به سیاست‌های وی و حکومت اخوان‌المسلمین در قاهره و چند شهر مصر تظاهرات برگزار کرده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها