امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18987
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 273
«ریحانه کبیری» مدیر بخش «هزارتوی اندیشه» نمایشگاه قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درخصوص ...

«ریحانه کبیری» مدیر بخش «هزارتوی اندیشه» نمایشگاه قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درخصوص این بخش گفت: بخش هزارتوی اندیشه، یک نمایشگاه معرفتی است که به شکل هزارتو طراحی شده و افراد باید با ورود به این بخش راه درست را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در این بخش چهار بحث محتوایی رویکرد اصلی است، گفت: در این بخش سعی شده چهار بحث محتوایی شامل «راه‌شناسی»، «ولی‌شناسی» «انسان‌شناسی» و «هدف‌شناسی» با رویکرد عفاف و پوشش، طراحی و مخاطبان را با این موضوعات آشنا کنیم.

کبیری در خصوص موضوع «راه‌شناسی» در این بخش گفت: این موضوع نماد «صراط مستقیم» در قرآن است و افراد پس از ورود به هزارتوی اندیشه بر سر دوراهی قرار می‌گیرند، اگر راه درست را انتخاب کنند به بهشت و اگر راه نادرست را انتخاب کنند به جهنم می‌رسند که در هر دو راه، نمادهایی از بهشت و جهنم طراحی شده است.

وی در خصوص موضوع «ولی‌شناسی» در این نمایشگاه گفت: در مسیری که شرکت‌کنندگان طی می‌کنند، درب‌هایی طراحی شده که این درب‌ها نماد «اهل‌بیت(ع)» هستند و هر کس به درستی وارد این درب‌ها شود به موضوع «ولی‌شناسی» دست پیدا کرده است.

مدیر بخش هزارتوی اندیشه نمایشگاه قرآن، هدف انسان از زندگی را موضوع بخش «هدف‌شناسی» بیان کرد و گفت: در این بخش این پرسش مطرح می‌شود که هدف نهایی انسان چیست، همچنین سعی شده هدف نهایی انسان که رسیدن به کمال است بیان شود.

وی در خصوص موضوع انسان‌شناسی که یکی از موضوعات هزارتوی اندیشه است نیز گفت: اگر انسان خود، ارزش و جایگاهش را نزد خدا بشناسد، خداوند را بهتر شناخته و در برابر خدا حیا می‌کند و از این منظر به حیا و عفاف و پوشش هم اهمیت می‌دهد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها