امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18991
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 61
ایمان عمرانی فرزند زنده یاد «خلیل عمرانی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همزمان با سالروز ولادت ...

ایمان عمرانی فرزند زنده یاد «خلیل عمرانی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همزمان با سالروز ولادت این شاعر ارزشمند کشورمان اظهار داشت: «ساعت به وقت شرعی دریا (مجموعه غزل) 1380» چند روزی است که تجدید چاپ شده است.

وی ادامه داد: این هفته هم «به ساعت گل سرخ» منتشر خواهد شد و باقی کتاب‌های پدرم نیز در انتظار مجوز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

وی در ادامه به چند اثری عمرانی اشاره کرد که در انتظار مجوز بوده و تا چندی دیگر منتشر خواهند شد و ابراز داشت: «بر ساحل کوثر»، «در مدار عشق»، «در آمدی بر غزل عاشقانه پس از انقلاب»، «گدازه‌های سکوت» 4 اثر باقی مانده از مرحوم خلیل عمرانی هستند که تا پایان تیرماه منتشر خواهند شد.

«خلیل عمرانی» متخلص به‌ «پژمان»در سال 1343 در روستای‌ لمبدان شهرستان «دیر» به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستا و دوره متوسطه را در شهر به پایان برد و در سال 1363 دانشجوی مرکز تربیت معلم پسران‌ بوشهر شد. دو سال بعد،به‌ زادگاهش برگشت و در مدرسه‌ای‌ که خود در آن درس خوانده بود، به تدریس ادبیات پرداخت. در سال‌ 1367،ازدواج کرد و به دانشگاه‌ یزد رفت و همزمان با تحصیل، در واحد کارشناسی فعالیت‌های ادبی‌ استان به پرورش استعدادهای‌ جوان و نوجوان در زمینه شعر پرداخت.

وی در سال 1372،پس از اخذ لیسانس ادبیات فارسی دبیر دبیرستان آیت‌الله طالقانی‌ بندر دیر شد و یک سال بعد، معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عهده گرفت. در سال 1376 به تهران آمد و ضمن‌ فعالیت‌های فرهنگی به تدریس‌ ادبیات در اسلامشهر پرداخت و از سال 1378 کارشناس فعالیت‌های‌ ادبی اداره کل آموزش و پرورش‌ تهران شد.

وی یکی از غزل‌سرایان و مثنوی‌سرایان پس از انقلاب است. عمرانی شاعری است که به فعالیت‌های فرهنگی آموزشی نیز مشغول بوده است. از این شاعر توانمند چهل و هفت ساله تاکنون چهار مجموعه انتشار یافته است که به ترتیب انتشار عبارتند از، مروارید فراموش شده، گزیده ادبیات معاصر، ساعت به وقت شرعی دریا و در مدار یک.

در کارنامه سیاسی خلیل عمرانی همچنین دو دوره کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دیر و کنگان دیده می‌شود.

از جمله آثار منتشر شده او می‌توان به «ترنم حضور»، «مروارید فراموش(گزیده غزل‌ها)1376»، «ساعت به وقت شرعی دریا (مجموعه غزل)1380 »، «گزینه ادبیات معاصر»، «دلمویه‌های بم» و گزیده شعرها (مجموعه نیستان)1380 اشاره کرد. وی در اواخر عمر در حال آماده‌سازی مجموعه شعری با عنوان «بزرگراه سکوت» در حوزه دفاع مقدس بود. خلیل عمرانی رئیس انجمن شعر سازمان بسیج هنرمندان کشور بود.

عمرانی در 19 آذر ماه سال گذشته به دیدار حق شتافت.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار