امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18994
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس تی وی، علیرغم ادعاهای بعضی از کشورها مبنی بر همکاری موشکی ایران و کره شمالی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس تی وی، علیرغم ادعاهای بعضی از کشورها مبنی بر همکاری موشکی ایران و کره شمالی، سازمان ملل تایید کرد که هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد.

پایگاه خبری «آریرانگ» کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که که مطابق با گزارش سالانه کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران، هیچ مدرکی دال بر همکاری بین ایران و کره شمالی در زمینه توسعه موشک‌های دوربرد وجود ندارد.

کره شمالی در دسامبر سال 2012 یک موشک دوربرد به فضا پرتاب کرد.

اندکی بعد از این پرتاب موشکی، خبرگزاری کیودوی ژاپن به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شد که ایران چند کارشناس نظامی خود را اواخر ماه اکتبر همان سال به کره شمالی اعزام کرده بود که آشکارا نشانه همکاری موشکی پیونگ یانگ و تهران است.

رسانه‌های ژاپنی همچنین مدعی شدند که یک تیم متخصص از ایران در زمان پرتاب موشک دوربرد در سایت موشکی کره شمالی حضور داشتند.

این در حالیست که روز 24 دسامبر «احمد وحیدی» وزیر دفاع ایران قویا این ادعاها را رد کرد و تاکید کرد که هیچ فردی از ایران به پیونگ یانگ اعزام نشده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها