امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19006
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه که از صبح امروز یک شنبه عملیات شکستن محاصره گردان 17 رقه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه که از صبح امروز یک شنبه عملیات شکستن محاصره گردان 17 رقه وابسته به ارتش سوریه را آغاز کرده بودند، پیشروی چشمگیری را به سمت منطقه «عین عیسى» و از آنجا به سمت شهر «الرقه» محقق کردند.

گردان 17 رقه وابسته به ارتش سوریه که مقر آن در ورودی شهر رقه قرار دارد، چند ماه است که در محاصره گروه‌های مسلح قرار دارد و این گروه‌ها با هدف تصرف مقر این گردان تاکنون بارها حملاتی را به مقر این گردان انجام داده‌اند که با مقاومت نیروهای این گردان و ناکامی مواجه شدند.

در این ارتباط گزارش شده که هم اکنون درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح اطراف شهر «تل السمن» در جریان است که براثر آن شماری از تجهیزات نظامی عناصر مسلح منهدم و ده‌ها نفر از آنها کشته شدند که در میان آنها تروریست‌های معروفی مانند انور العصری، وحید الحمادة، ولید العوید، عبد الناصر الجاسم و سامی عبد العزیز مشاهده می‌شود.

در شهر دیر الزور در شرق سوریه نیز نیروهای ارتش سوریه حمله عناصر مسلح به نقطه نظامی «المسمکه» را دفع کرده و سرکرده گروه تروریستی موسوم به «گردان 14» را «احمد الجرس» و دو سرکرده گروه تروریستی معروف به «لواء التوحید» به نام‌های عمر السفرانی و اکرم العسکر را به قتل رساندند.

همچنین هدف قرار دادن چندین مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه «الشیخ یاسین العرفی» در دیر الزور کشته شدن سرکرده گروه تروریستی موسوم به «شهدای الدباری» به نام «غسان جبر الهزاع» را به دنبال داشت.

اما از سوی دیگر و از ریف حلب در شمال سوریه گزارش شده که عناصر مسلح یک فروند بالگرد غیر نظامی وابسته به وزارت آموزش سوریه را اطراف شهر در محاصره «نبل» سرنگون کردند که اکثر ساکنان آن شیعی هستند.

این بالگرد حامل سوالات امتحانی برای مدارس شهر در محاصره نبل بود که توسط عناصر مسلح سرنگون شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها