امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1901
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 283
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس ، ارژنگ شجاعی مدیرعامل بسپار سازه گفت: این سازه پیش از این از دیگر کشورها ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس ، ارژنگ شجاعی مدیرعامل بسپار سازه گفت: این سازه پیش از این از دیگر کشورها تامین می شد که برای نخستین بار در جهت تامین نیاز صنعت نفت این قطعه به سفارش شرکت نفت فلات قاره برای سکوهای پروژه فروزان ساخته شد.
وی با اشاره به اینکه این قطعه در فراساحل کاربرد دارد، تصریح کرد: دیافراگم سکوهای نفتی قطعه ای نگهدارنده است که هنگام نصب جکت از ورود آب به سکو و غرق شدن آن جلوگیری می کند.
وی با تاکید بر این که مراحل آزمایش این قطعه در پروژه فروزان به اتمام رسیده و نتایج آن موفقیت آمیز بوده، اظهار کرد: قیمت قطعه ساخته شده در داخل کشور کمتر از یک سوم نمونه اروپایی آن است.
شجاعی با اشاره به حساسیت ویژه این قطعه افزود: نمونه هندی این قطعه پیش از این در پروژه های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است که به دلیل کیفیت پایین، دیافراگم هنگام نصب جکت پاره شده و خسارات هنگفتی را به همراه داشته است.
این فعال بخش خصوصی قطر قطعه ساخته شده را 60 اینچ عنوان کرد و گفت: هیچ گونه محدودیتی در ساخت انواع مختلف این قطعه وجود ندارد؛ به طوری که امکان ساخت قطعه برای لوله های تا قطر 144 اینچ نیز وجود دارد.
به گفته شجاعی، بومی سازی دیافراگم مورد نیاز در سکوهای نفتی، سالانه از خروج صدها هزار دلار ارز بابت خریدهای خارجی جلوگیری می کند.
وی اظهار کرد: شرکت بسپار سازه پازاوار که پیش از این بزرگترین ضربه گیر اسکله در خاورمیانه را تولید کرده است، در حوزه تولید قطعات لاستیکی خاص، فندر (ضربه گیر اسکله)، شاکسل، انواع جنت های لایروبی و لرزه گیرهای صنعتی فعالیت می کند.
انتهای پیام/ک  
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها