امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19013
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محبوبه خوش‌کام امروز در نشست خبری تأثیر فناوری‌های نوین برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار داشت: وضعیت بارش از اول ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محبوبه خوش‌کام امروز در نشست خبری تأثیر فناوری‌های نوین برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار داشت: وضعیت بارش از اول مهر 1391 تا 8 تیر 1392 نشان می‌دهد که 6 استان کشور بارشی بیشتر از میانگین دریافت کرده‌اند که این استانها شامل یزد، گلستان، کرمان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان می‌شود.

معاون دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان هواشناسی افزود: در این میان 10 استان نیز بارش در حد میانگین داشته‌اند که شامل استانهای آذربایجان غربی و شرقی، چهارمحال و بختیاری، مازندران، فارس، خراسان رضوی، اردبیل، ایلام، سمنان و لرستان می‌شود.

وی بیان داشت: 15 استان نیز بارش کمتر از میانگین داشته‌اند که شامل استانهای خراسان شمالی، هرمزگان، زنجان، کردستان، مرکزی، کرمانشاه، قزوین، بوشهر، تهران، البرز، قم، سیستان و بلوچستان، گیلان، خراسان جنوبی و همدان می‌شود.

به گفته وی، استان همدان کمترین بارش را در میان سایر استانها داشته است.

وی بیان داشت: 217.3 میلی‌متر بارش در کل کشور از ابتدای مهر 91 تا پایان تیر 92 بوده است این در حالی است که در سال زراعی گذشته میزان بارش در کل کشور برابر 193.9 میلی‌متر بوده است.

بر همین اساس می‌توان گفت: در کل کشور حدود 4 درصد کاهش بارش داشته‌ایم.

معاون دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان هواشناسی یادآور شد: در خرداد امسال 217.1 میلی‌متر بارندگی داشته‌ایم که نسبت به بلندمدت میانگین 3 درصد کاهش داشته‌ایم.

خوش‌کام با بیان اینکه دما در خرداد امسال در نواحی نوار جنوبی و غربی کشور کاهش داشته است و خرداد امسال نسبت به میانگین بلندمدت خنک‌تر بوده است بیان داشت: نواحی شرقی و شمالی به ویژه سواحل دریای خزر نسبت به میانگین بلندمدت در سال زراعی با افزایش دما روبه‌رو بوده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها