امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19014
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جعفر محمدزاده، امروز در حاشیه مراسم افتتاح سرای روزنامه‌نگاران استان یزد با آیت الله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جعفر محمدزاده، امروز در حاشیه مراسم افتتاح سرای روزنامه‌نگاران استان یزد با آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار کرد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند امور و اهم برنامه های انجام شده معاونت مطبوعاتی طی سه سال گذشته، توسعه کیفی مطبوعات را شعار فعالیت های این معاونت دانست و تصریح کرد: تهذیب رسانه از جمله مواردی است که معاونت مطبوعاتی در طول دوره اخیر همواره بر آن تاکید داشته است.

وی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه روزنامه‌نگاری را از جمله مهم‌ترین کارهای دوره مدیریت اخیر دانست و افزود: در این دوره قریب به 120 جلد کتاب منتشر شده که عمدتا با محوریت کیفی‌سازی و ارتقاء سطح علمی روزنامه‌نگاران بوده است.

محمدزاده فقه رسانه را ازجمله رویکردهایی دانست که با ورود در آن حوزه می‌توان بخش عمده‌ای از دغدغه‌های حوزه اخلاق مطبوعاتی را مرتفع ساخت.

وی تصریح کرد: حرکت بین خط اعتدال حقوق و حدود بی‌شک منجر به توسعه کیفی مطبوعات خواهد شد.

در ادامه این دیدار، امام جمعه یزد با قدر دانی از فعالیت‌های معاونت مطبوعاتی در ساماندهی این عرصه گفت: در کنار آموزش، آگاهی دادن و رسیدن به سبک مطبوعاتی منتج از فرهنگ اسلامی و ایرانی، ما را به رسالت خود نزدیک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مطبوعات، حوزه‌ای است که ذهن، عقل و تفکر جامعه را در دست گرفته و جامعه را رهبری می‌کند اظهار داشت: به اعتقاد من در این مدت کوتاه این رخداد مهم در معاونت مطبوعاتی محقق شده است.

آیت الله ناصری یزدی تاکید کرد: تعهد درونی و احساس مسئولیت در قبال مردم می‌تواند حرکت مفید و موثری در حوزه اطلاع رسانی باشد.

وی با اشاره به اینکه روزنامه نگار نباید بی‌گدار به آب بزند و احکام غیبت و تهمت باید در مطبوعات مطرح شوند تصریح کرد: در اینکه فقه اسلامی برای روزنامه نگاری چه احکامی دارد باید همدلی کرد و نباید به سمتی رفت که زشتی‌ها در سطح جامعه گسترش داده شوند.

امام جمعه یزد فعالیت‌های معاونت مطبوعاتی را بسیار ارزشمند دانست و افزود: باید نقص های گذشته را رفع کرد و این حرکت مثبت ادامه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه در حوزه روزنامه‌نگاری ابتدا باید آموزش های لازم ارائه و سپس به فعالیت روزنامه نگاری پرداخته شود تاکید کرد: جامعه شناسی مهمترین رکن اساسی روزنامه نگاری است و روزنامه نگار باید بتواند بر اساس آن، ضمن درک درست جامعه، صحت و سقم اخبار و مطالب را از همدیگر تشخیص دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها