امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19028
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر امروز یکشنبه حکم هفته گذشته دادگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر امروز یکشنبه حکم هفته گذشته دادگاه بحرین درخصوص حبس یکساله یک نوجوان بحرینی به اتهام اهانت به شاه بحرین در یکی از شبکه های اجتماعی در اینترنت را محکوم کرد.

این شبکه افزود: حکم ظالمانه یکسال زندان برای علی الشوفه به اتهام اهانت به شاه بحرین درحالی است که این نوجوان هرگونه ارتباط خود با صفحه ای که مسئولان مدعی شده اند متعلق به وی در یکی از پایگاههای اجتماعی در اینترنت است، رد کرده است و نوشته شدن مطالب در این صفحه در زمان بازداشت این جوان نیز ادامه داشته است و این وضعیت جای هیچ شکی باقی نمی گذارد که سردرگمی روشنی در احکام قضایی و سیاسی کردن آن با هدف بستن دهان ها وجود دارد؛ بویژه که صادر کننده حکم راشد بن احمد آل خلیفه یکی از اعضای خاندان حاکم در بحرین بود.

این شبکه گفت: این حکم صادره اندکی بعد از احکام زندان پنج فعال اینترنتی به همین اتهام صادر شد که این اقدامات در راستای پیگرد فعالان و وبلاگ نویسان و انداختن آنها به زندان برای تلاش جهت بستن دهانهای آنها صورت می گیرد.

شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر افزود: اتهام اهانت به شاه فقط در شدیدترین رژیم های دیکتاتوری وجود دارد.

این شبکه از مسئولان بحرینی خواست تا از این فعالان و وبلاگ نویسان سلب اتهام کرده و آنها را فوری آزاد کند زیرا این اتهامات به خاطر فعالیت آنها برای بیان دیدگاهشان به صورت مسالمت آمیز وارد شده است.

شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر همچنین از رژیم بحرین خواسته است تا در قوانین خود که آزادی اندیشه و بیان و تظاهرات مسالمت آمیز را محدود می کند، بازنگری کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها