امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19034
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران پس از پایان پانصد و پنجاه و پنجمین جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران پس از پایان پانصد و پنجاه و پنجمین جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران به موضوعات و دستورات جلسه امروز اشاره کرد و اظهارداشت: در ابتدای جلسه، تعطیلی دو جلسه گذشته شورا مطرح شد و در نهایت به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

وی تصریح کرد: موضوع بعدی که در جلسه امروز به آن پرداخته شد، پاسخ شورای شهر به فرمانداری تهران به مصوبه اخیر شورای شهر که در آن شهرداری را ملزم به ممنوعیت ساخت و ساز در اطراف برج میلاد شده بود تهیه گردید.

چمران بیان داشت: فرمانداری تهران به مصوبه اخیر شورا درخصوص الزام شهرداری به ممنوعیت ساخت و ساز در اطراف برج میلاد اعتراض کرده بود و در آن تأکید کرده بود که این موضوع از وظایف شورا نبوده و به عهده شهرسازی و معماری است که البته پاسخ این موضوع داده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: موضوع بعدی که در جلسه امروز به آن اشاره شد اعتراض فرمانداری به بودجه شرکتها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران بود که اصلاحیه‌ای در این زمینه انجام شد و این موضوع نیز تعیین تکلیف شد.

چمران خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه شهرداری تهران در بانک شهر نیز در جلسه امروز که به صورت یک لایحه ارسال شده بود در دستور کار قرار گرفت و یک فوریت آن به تصویب رسید و براساس این لایحه، سرمایه شهرداری تهران در بانک شهر 10 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: موضوع بعدی که در جلسه امروز در دستور کار قرار گرفت بررسی لایحه اصلاحیه بودجه 91 شهرداری تهران بود که با توجه به اینکه زمان این لایحه به اتمام رسیده بود، مسائل مالی پایان پذیرفته بود تاکید شد چنانچه شهرداری مواردی را دارد باید در تفریق بودجه بیاورد.

چمران ادامه داد: گزارش حسابرس و همچنین سه موضوع باغات از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز به آن پرداخته شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش زمان شورای سوم از قبل با شورا هماهنگ شده بود، گفت: در این زمینه بنده نیز خبر نداشتم و برای اطلاع بیشتر به مجلس رفتم و در واقع هیچ نقشی در تثبیت، حمایت و رد آن نداشتم که البته کاهش زمان شورای سوم به تصویب مجلس نرسید و براساس همان زمان‌بندی قبلی، شورای سوم تا شهریور به کار خود ادامه خواهد داد.

چمران در پاسخ به این پرسش که آیا در چند هفته گذشته اعضای شورای سوم جلسه‌ای را با منتخبین مردم در شورای چهارم داشته‌اند یا خیز، گفت: نشست رسمی در این زمینه نداشته‌ایم ضمن اینکه از منتخبین مردم در شورای چهارم دعوت شده بود که در جلسه امروز حاضر شوند که به دلیل اینکه با یکی از مسئولان جلسه‌ای را داشتند، این جلسه به تعویق افتاد و طی چند روز آینده این جلسه برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در جلسه‌ای که قرار است اعضای شورای سوم با منتخبین مردم در شورای چهارم برگزار کنند با موضوعات مختلفی از جمله آموزش بودجه نویسی، آئین‌نامه‌های داخلی شورا و ... به استحضار منتخبین مردم در شورای چهارم خواهد رسید.

چمران بیان داشت: افزایش تعداد شورا در بعد نظارتی این امکان را بوجود خواهد آورد که شورا نظارت بیشتری را در سطح شهر داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه امیدواریم تعامل خوبی شورای چهارم با رئیس جمهور و دولت آینده داشته باشد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این تعامل نیز تعامل خوبی خواهد بود ضمن اینکه ما آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری صمیمانه با دولت از طریق شورای شهر و همچنین شورای عالی استان‌ها اعلام کرده‌ایم.

چمران اضافه کرد: نظارت بر تبلیغات ریاست جمهوری به عهده شورای شهر نبوده و در ارتباط با تبلیغات شهردار تهران مبنی بر استفاده از بودجه‌های شهرداری، گزارشی به ما ارسال نشده است چراکه هرگونه برداشت از حساب شهرداری مشخص می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی،اتوبوس و مترو براساس مصوبه شورای شهر و ابلاغ آن به شهرداری تهران انجام شده است، گفت: ما افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی را براساس نرخ تورم بانک مرکزی تهیه کردیم.

وی تصریح کرد: افزایش نرخ کرایه‌های مترو و اتوبوس نیز 20 درصد بوده و هیچ کسی حق ندارد بیش از این رقم از شهروندان پولی را دریافت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: پس از ابلاغ مصوبه شورای شهر درخصوص افزایش نرخ کرایه‌ها به شهرداری و همچنین ارسال آن به فرمانداری و وزارت کشور، دوستان ما در فرمانداری به آن اعتراض کردند که البته در این زمینه شورای شهر پاسخی را برای آنها ارسال کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شهروندان برای اینکه بیش از رقم تعیین شده برای کرایه‌های اتوبوس پرداخت نکنند، بهتر است از کارت و دستگاه کارتخوان در اتوبوس‌ها استفاده کنند چرا که بر این اساس کرایه‌ای که از آنها دریافت می‌شود براساس مصوبه شورا خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها