امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1904
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 335
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از (سنا) سید محمد هاشمی‌نژاد با بیان این‌که بررسی موضوع حاکمیت شرکتی چند سالی بوده که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از (سنا) سید محمد هاشمی‌نژاد با بیان این‌که بررسی موضوع حاکمیت شرکتی چند سالی بوده که در حال بررسی است، اظهارداشت: تمامی این بررسی‌ها، دستورالعمل حاکمیت شرکتی را رقم زده است؛ اگرچه هنوز به تصویب نرسیده اما پیش‌بینی می‌شود در سال جاری مراحل تصویب و ابلاغ آن صورت بگیرد تا به صورت یک الزام برای شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار درآید.

وی با اشاره به اینکه اهمیت نقش حاکمیت شرکتی در توسعه اقتصادی و فعالیت اقتصادی است، افزود: نگاهی به تاریخچه کشورهای موفقی که وارد این حوزه شده‌اند، نشان می‌دهد نتایج قابل قبولی از جمله شفافیت و پاسخگویی هیات‌مدیره، تصمیم‌گیری مستقل هیات‌مدیره، بررسی حقوق ذینفعان، حقوق سهامداران خرد را در بر داشته است.

معاون اجرایی نخستین همایش ملی حاکمیت شرکتی گفت: در این همایش تلاش داریم در بخش‌هایی که حاکمیت شرکتی دیده نشده است را بررسی کنیم. برای مثال در بحث قانون تجارت حاکمیت شرکتی اجرا نمی‌شود گرچه برخی موانع قانونی و حقوقی وجود دارد که در حاکمیت شرکتی این موارد دیده شده که در رفع آنها موثر خواهد بود.

مدیر توسعه فرهنگ سرمایه گذاری بورس همچنین در خصوص برنامه‌های دو روز برگزاری همایش تصریح کرد: در روز اول همایش سه حوزه قانون‌گذاری، اجرایی و دانشگاهی مدنظر است که به این ترتیب افراد علمی، قانون‌گذار و دولتی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: در روز دوم نیز پنل‌هایی با رویکرد کاربردی با حضور اکثر دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است. در این کارگاه‌ها داوران همایش با نگاه کاربردی به بررسی بیش از 250 مقاله‌ای که به دبیرخانه همایش ارسال شده خواهند پرداخت.

هاشمی نژاد خاطرنشان کرد: این در حالی است که علاوه بر این، موضوعاتی نیز توسط برگزارکنندگان همایش به اساتید برجسته جهت تهیه مقالات سفارش داده شده که روی آن کار کنند چراکه  موضوع حاکمیت دارای اجزا و عناصری بوده که ممکن است در مقالات ارسالی دیده نشده باشد.

بر اساس این گزارش، نخستین همایش ملی حاکمیت شرکتی در راستای تحقق سند چشم انداز ، در روزهای 11 و 12 اردیبهشت ماه در سالن وزارت نیرو (روز یازدهم) و دانشگاه الزهراء(س) (روز دوازدهم) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار