امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19047
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آی تی وی نیوز، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه از دولت آمریکا خواست در زمینه اتهامات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آی تی وی نیوز، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه از دولت آمریکا خواست در زمینه اتهامات وارده مبنی بر جاسوسی از دفاتر اتحادیه اروپا از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا توضیح دهد.

نشریه «اشپیگل» آلمان امروز گزارش داد؛ به اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده است که نشان می‌دهد، دولت آمریکا از دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن جاسوسی کرده است.

«ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان اطلاعات آمریکا که مدتی است افشاگری‌های وی جریان‌ساز شده است، مدرکی را در اختیار این نشریه قرار داده که متعلق به 3 سال پیش است و حاکی از شنود نمایندگی اتحادیه اروپا در پایتخت ایالات متحده است.

فابیوس افزود: اگر این گزارشها تایید شود برای ما کاملا غیر قابل قبول است. ما انتظار داریم که مقامات کاخ سفید به نگرانیهای مشروع که رسانه ها آن را منتشر کرده اند پاسخ دهد.

«زابینه لویتهویزر اشناربرگر» وزیر دادگستری آلمان هم پیش از این از ایالت‌متحده آمریکا خواسته بود تا هر چه سریعتر درباره گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر جاسوسی آمریکا از نمایندگی‌های اتحادیه اروپا در واشنگتن توضیح دهد.

اشناربرگر این اقدام را یادآور دوران جنگ سرد دانست. وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: « طرف آمریکایی باید به سرعت در این زمینه پاسخگو باشد که آیا بنابر گزارش رسانه ای، از دفاتر اتحادیه اروپا در آمریکا جاسوسی شده است یا خیر.»

«ژان آزلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز در این مورد به نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت: «اگر چنین گزارش‌هایی درست باشند، منزجر کننده هستند.»

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها