امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1905
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 215
علی صالح‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس با اشاره به اینکه درباره لایحه اصلاح قانون تجارت ...

علی صالح‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس با اشاره به اینکه درباره لایحه اصلاح قانون تجارت پیشنهاداتی با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به کمیسیون قضایی مجلس ارائه شده است، توضیح داد: پیشنهادات سازمان بورس و اوراق بهادار عمدتا معطوف به شرکت‌های سهامی عام است.

وی ادامه داد: تأسیس و عرضه عمومی سهام شرکت‌های سهامی عام در بازار سرمایه بر عهده سازمان بورس است که قانون بازار اوراق بهادار هم در فصل عرضه عمومی اوراق بهادار به موضوع عرضه عمومی و انتشار اوراق بهادار اشاره کرده است.

صالح آبادی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از تناقض میان قوانین تجارت و بازار اوراق بهادار پیشنهاداتی ارائه شده است، گفت: موادی از قانون تجارت که مربوط به عرضه عمومی سهام است، را در قالب پیشنهاداتی ارائه دادیم که با قانون بازار اوراق بهادار تناقضی ایجاد نشود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به موافقت نمایندگان با پیشنهادات سازمان بورس تصریح کرد: نمایندگان موافقت خود را با پیشنهاد اصلاح برخی مواد که مربوط به عرضه عمومی سهام بود، موافقت کردند.

وی ادامه داد: لایحه اصلاح قانون تجارت در مجلس هشتم مطرح و به جمع بندی رسید، اما در مجلس نهم بحث جدیدی روی آن انجام نشده است و باید مراحل قانونی آن در مجلس طی شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها