امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19050
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سعید منتظرالمهدی طی یادداشتی اعلام کرد: یکی از ارزش‌های بنیادین اخلاقی ما ایرانیان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سعید منتظرالمهدی طی یادداشتی اعلام کرد: یکی از ارزش‌های بنیادین اخلاقی ما ایرانیان، حراست از حریم عفاف و پاکدامنی و حفظ پوشش و آراستگی است، چه ما از دیرباز دریافته‌ایم که با دفاع از این حریم نه تنها می‌توانیم بسیاری از «بسترها» و «زمینه‌های» بزه و کجروی را از میان برداریم بلکه راه و مسیر تعالی و فرا بالیدن را نیز بر خود هموار می‌سازیم.

با اندکی تأمل در رفتار و گفتار اغلب شهروندان این سرزمین پهناور و کشور اسلامی و معنوی می‌توانیم به سهولت بر درستی این ادعا صحه بگذاریم به تعبیر و بیان ساده‌تر، رعایت عفاف و اخلاق، به ویژه در جلوه ظاهری و آشکار آن (یعنی حجاب و پوشش)، اینک به یک «صفت» و «ویژگی» پایدار مردم این دیار کهن و اخلاقی تبدیل شده است.

زیبایی و ظرافت این صفت تحسین برانگیز و ویژگی افتخار از و امنیت آفرین، به ویژه از آن روست که در صورت تخلفی ناهشیارانه یا هشیارانه معدودی از شهروندان از آن، بلافاصله قاطبه مردم کشور ضرورت مداخله فوری در آن را به عنوان یک «مطالبه» جدی از متولیان نظم و اخلاق و امنیت کشور می‌خواهند و هیچ نوع قصوری در این خصوص را بر نمی‌تابند.

نکته ظریف و البته قشنگ دیگر در این خصوص آن است که حتی معدود کسانی که از خط هنجار پوشش تخطی ورزیده‌اند، زمانی که با تذکر لسانی و توأم با عزت و احترام پلیس روبرو می‌شوند، بلافاصله و با روی گشاده و اجتناب از نوع «لجبازی» و «بی‌اعتنایی»، به درخواست حافظان امنیت خود (پلیس) پاسخ مثبت می‌دهند و پوشش و کنش خود را با عرف و هنجار جامعه منطبق می‌سازند.

نیروی انتظامی این نوع «تعامل سازنده» و «همکاری مستمر» را نشانی بارز از سرمایه‌ اجتماعی خود از یک سو و عظمت و بزرگی روح ملت مؤمن و با اخلاق کشور از دیگر سو، می‌داند و از این بابت خدای بزرگ را شکر است و قدردان یکایک شهروندان عزیز و گرامی است.

یقین داریم که این بستر مثبت و سازنده روز به روز مهیاتر می‌شود و در آینده نزدیک همه آحاد شهروندان، حتی آن دسته از معدود خواهران و برادران گرامی که انطباق‌پذیری آنان از حیث پوشش هنوز کامل نشده است، از زمره عاملان به معروف خواهند شد و ما را برای زیباتر و معنوی و اخلاقی‌تر ساختن جامعه یاری خواهند رساند، عمیقا بر این باور هستیم که جامعه ما روز به روز ایمانی‌تر، پاکیزه‌تر و با اخلاق‌تر خواهد شد، که این خود نیازمند احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، توسط آحاد مردم صرفاً از حیث تذکر لین لسانی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها