امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19054
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، چند صد متر دورتر از دیوارهای شهر قدیمی قدس و در باغ «انستیتو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، چند صد متر دورتر از دیوارهای شهر قدیمی قدس و در باغ «انستیتو ملی موسیقی» فلسطین روز گذشته هجدهمین دوره جشنواره موسیقی قدس آغاز به کار کرد.

بنابر این گزارش در افتتاحیه این جشنواره که توسط «مرکز فرهنگی یبوس» و با شعار «قدس مناره تابان فرهنگی» برگزار می‌شود، «ریم بنا» خواننده فلسطینی به اجرای برنامه پرداخت.

در این جشنواره همچنین اشعار شعرای بزرگ فلسطینی و عرب چون محمود درویش، ابن الفارض و بدرشاکر السیاب در قالب موسیقی ارائه شد.

«رانیا الیاس» مدیر این جشنواره «قدس 2013» که از سال 1995 این جشنواره و «مرکز فرهنگی یبوس» را اداره می‌کند، گفت: سال جاری این جشنواره با کمبود بودجه روبرو شده و فعالیت‌های آن کاهش یافته است اما ما با آن مبارزه می‌کنیم.

وی با اشاره به تغییر مکان برگزاری این جشنواره از «منطقه قبور السلاطین» بیت‌المقدس به باغ «انستیتو ملی موسیقی» قدس به علت انجام اقدامات عمرانی در آن منطقه با تاکید بر برگزاری همه‌ساله این جشنواره در این شهر افزود: نبرد بقا در بیت‌المقدس نبردی برای هویت، فکر و فرهنگ است.

اما خالد الغول سخنگوی رسانه‌ای این جشنواره با اشاره به برگزاری آن تا 2 جولای(11 تیر) گفت: علاوه بر اجرای موسیقی برنامه‌های اکران فیلم‌های داستانی و مستند از جمله فیلم‌های «نفوذی‌ها» ساخته خالد جرار، «حکایت‌های زمین» ساخته احمد البدیری، «انار و شیره» اثر نجوی نجار و همچنین اجرای تئاترهایی برای کودکان درنظر گرفته شده است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها