امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19066
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری «محمدحسین محمدزاده» مدیر شبکه رادیویی قرآن امروز در ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری «محمدحسین محمدزاده» مدیر شبکه رادیویی قرآن امروز در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

این برنامه با تلاوت قرآن کریم توسط «علی خشنود» آغاز شد و پس از آن مدیر  رادیو قرآن با اشاره به 30 ساله شدن رادیو قرآن گفت: اولین رادیوی تأسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رادیو قرآن بود که در سال 62 با عنایت و توصیه رهبری که در آن زمان رئیس‌جمهور وقت بودند، راه‌اندازی شد.

وی افزود: این مسئله نشان‌دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مسائل قرآنی است، چرا که اولین شبکه رسانه‌ای پس از پیروزی انقلاب، یک شبکه رادیویی قرآن برای انتشار بهترین آموزه‌ها جهت هدایت انسان‌ها است.

محمدزاده با اشاره به 6 ساعته بودن این شبکه رادیویی در اوایل راه‌اندازی گفت: در سال 77 شبکه رادیویی قرآن به شبکه‌ای 24 ساعته و سراسری تبدیل شد که در همه نقاط کشور از طریق ماهواره و اینترنت قابل دسترسی است و پوشش نسبتاً کاملی در مراکز استانی و شهرهای کشور دارد.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به اینکه رادیو قرآن، خود را موظف به تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی می‌داند و با توجه به تداخل دو مقطع زمانی فصل تابستان و ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: رادیو قرآن در فصل تابستان، در جهت غنی‌سازی اوقات فراغت از طریق انتشار فرهنگ قرآنی و آموزه‌های آن برنامه‌هایی در نظر گرفته است که با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان این برنامه‌ها معطوف به برنامه‌های قرآنی است.

محمدزاده با بیان اینکه توقع مردم از رادیو قرآن ارائه بهترین محصولات قرآنی و همچنین رونمایی از بسیاری از محصولات و تولیدات شنیداری در ماه مبارک رمضان است، تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان رادیو قرآن ترتیل جدیدی از دو قاری بین‌المللی کشورمان را پخش خواهد کرد. این تلاوت‌ها از نظر ارائه لحن و نغمات سبکی جدید هستند که می‌تواند مخاطبان جدیدی به ویژه جوانان را ترغیب به شنیدن و قرائت قرآن کند.

ترتیل جدید سبزعلی و سعیدیان و حُصَری برای اولین بار از رادیو قرآن

وی افزود: ترتیل استاد «حسین سبزعلی» از ابتدای ماه مبارک رمضان، ساعت 11:15 و همچنین ترتیل استاد «محمدحسین سعیدیان» در اولین روز ماه مبارک رمضان ساعت 18 تا 19 پخش می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به ارائه ترتیل جدید در ساعت 24 بامداد در ماه مبارک رمضان از استاد مصری «خلیل الحصری» خاطرنشان کرد: این برنامه علاوه بر آموزشی بودن، به اذعان اساتید قرآنی، مشکل روخوانی شنوندگان را برطرف می‌کند و اگر کسی با تأمل بیشتری به این تلاوت‌ها گوش سپارند، مشکلات تجویدی و تخصصی آن‌ها نیز حل می‌شود.

وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های این برنامه آموزشی ادامه داد: هر کدام از آیات تلاوت شده توسط «خلیل الحصری» به یک موضوع می‌پردازد و معیار انتخاب این آیات تفسیر المیزان بوده است که ترجمه آن با صدای ماندگار «اسماعیل قادرپناه» پخش می‌شود.

شاهکارهای جدید تلاوت ساعات 7 و 15

محمدزاده با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد تلاوت‌های امسال رادیو قرآن در ماه مبارک رمضان برای اولین بار پخش می‌شود، گفت: با توجه به احترام به مخاطب و تمایل آنها به شنیدن شاهکارهای تلاوت، بهترین تلاوت‌های استادان قرائت از لحاظ نحوه اجرا و تکنیک‌های هنر تلاوت در دو بخش و در ساعات 7 صبح و 15 برای علاقه‌مندان به شنیدن این شاهکارها پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه رادیو قرآن در ماه مبارک رمضان 379 ساعت تلاوت به تعداد 672 قطعه پخش می‌کند، اظهار داشت:  رادیو قرآن هر روز تعداد 21 قطعه تلاوت به مدت بیش از 12 ساعت یعنی حدود 54 درصد به حوزه تلاوت اختصاص می‌دهد که این امر با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر "هر ساعت یک تلاوت" در نظر گرفته شده است.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به آموزش قرآن کریم از این شبکه افزود: رادیو قرآن از بهترین اساتید برای ارائه آموزش‌های قرآنی استفاده کرده است که در این راستا آموزش تجوید استاد «موسوی بلده» در ساعت 15:45 و همچنین آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن توسط استاد «پورزرگری» در ساعت 9:30 پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه رادیو قرآن برای کودکان و نوجوانان نیز برنامه‌های قرآنی متناسب با سن آن‌ها در نظر گرفته است، گفت: بسیاری از آموزش‌های قرآنی که از رادیو قرآن پخش می‌شود، مخاطب سنی ندارند و سطح یادگیری افراد به طوری است که در مقاطع راهنمایی قادر به دریافت آموزه‌های تجویدی هستند؛ اما در این ماه برنامه‌های در زمان افطار و سحر ویژه کودکان برگزار می‌شود.

محمدزاده با بیان اینکه در حوزه اطلاع‌رسانی روزانه برنامه‌های کوتاهی طراحی شده است که تقریباً هر 8 ساعت 2 برنامه 114 دقیقه‌ای به پخش رویداد قرآنی پرداخته می‌شود، تصریح کرد: رادیو قرآن در حوزه آموزش 71 ساعت برنامه در 7 عنوان دارد و در 414 ساعت 672 قطعه تلاوت پخش می‌کند.

وی ادامه داد: برنامه‌های تفسیر قرآن که از رادیو قرآن پخش می‌شود، 40 ساعت و با 6 عنوان طراحی شده است.

محمدزاده گفت: بیش از 75 ساعت در ماه مبارک رمضان به موضوع اطلاع‌رسانی و 73 ساعت نیز به فرهنگ و اندیشه با 5 عنوان برنامه و همچنین 41 ساعت با 27 عنوان به پوشش خبری محافل قرآنی اختصاص یافته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رادیو قرآن در ماه مبارک رمضان با 768 ساعت و با یک هزار و 334 برنامه در 50 عنوان به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.

انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها