امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19074
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن یونسی دبیر اجرایی نخستین جشنواره پرچم با بیان این ‌که جشنواره پرچم قبل از اینکه طرح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن یونسی دبیر اجرایی نخستین جشنواره پرچم با بیان این ‌که جشنواره پرچم قبل از اینکه طرح فراگیر باشد، یک طرح منطقه‌ای بود، گفت: «با توجه به ظرفیت موضوع و قابلیت پرداختن به آن، این جشنواره کم‌کم گسترش پیدا کرد و از فضای شهر تهران خارج و به شکل فراگیر و ملی مطرح شد؛ به‌گونه‌ای که از تمام نقاط کشور آثاری برای ما ارسال شد.»

وی افزود: «به عقیده من، این جشنواره را به راحتی می‌توان به خارج از مرزهای بین‌المللی برد؛ چراکه اکنون از طریق رسانه‌های مجازی و باهمکاری نهادهای بین‌المللی می‌توان دوره‌های بعدی این جشنواره را بین‌المللی برگزار کرد تا همه ایرانی‌ها در نقاط مختلف جهان بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.»

یونسی با تاکید بر بالا بودن کیفیت آثار رسیده به جشنواره تصریح کرد: «باید این نکته را مدنظر قرار داد که موضوع پرچم برای طراحی و نقاشی کودک و نوجوان، موضوع دشواری است. محدودیت رنگ، فرم، نشانه‌ها و عناصر پرچم و الزام به رعایت همه این موارد، محدودیت‌های زیادی ایجاد می‌کند. با این حال میزان استقبال، بیش از تصور ما بود. ما انتظار این همه شرکت‌کننده را با توجه به محدودیت های اطلاع‌رسانی و همچنین مقطع زمان برگزاری جشنواره نداشتیم.»

وی گفت: «پس از این‌که جشنواره تمام شد، قرار است آثار به صورت دوره‌ای در شهرهای مختلف کشور به نمایش گذاشته شود؛ اگر این امکان فراهم شود که همزمان با تهران در استان‌های دیگر هم این نمایشگاه‌ها را برگزار کنیم که جای خوشحالی دارد اما اگر نشود، به صورت دوره‌ای و گردشی کارها را از تهران به شهرهای دیگر می‌فرستیم. ضمن اینکه امکان برگزاری نمایشگاه آثار در خارج از کشور هم در دست بررسی است.»

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس،پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به ریاست ناصر امین‌زاده و دبیری محسن یونسی، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و با محوریت فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها