امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19087
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 126
«یونس الأسطل» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس و عضو مجلس قانونگذاری فلسطین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«یونس الأسطل» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس و عضو مجلس قانونگذاری فلسطین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه اظهار داشت: هرچند روند تحولات اخیر قطر از جمله تسلیم قدرت از حمد بن خلیفه آل ثانی به فرزندش شیخ تمیم هنوز مبهم است، اما می توان گفت این اقدام در راستای پیشگیری از انقلاب جوانان صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: چه بسا تحویل قدرت به ولیعهد به منظور جلوگیری از وقوع بهار عربی است که نسیم آن بر سر قطر وزیدن گرفته است.

الاسطل اخبار برخی رسانه ها مبنی بر درخواست امیر جدید قطر از یوسف قرضاوی مبلغ مصری برای ترک دوحه را شک برانگیز توصیف کرده و تصریح کرد: به نظر نمی رسد که دولت جدید درحق چهره  سرشناس مذهبی که تابعیت قطری دارد، دست به چنین حماقتی بزند.

آمریکا حوادث جاری در مصر را هدایت می کند

این عضو ارشد حماس در بخش دیگری از این گفت و گو در خصوص حوادث جاری مصر اظهار داشت: رخدادهای مصر از سوی آمریکا و مزدوران آن که در برخی نهادها و موسسات عربی فعالیت دارند و نیز بدست بازماندگان نظام سابق مصر، هدایت می شود.

وی در توضیح این مطلب افزود: عاملان ناآرامی های مصر همانطور که پس از پیروزی حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری تلاش کردند، غزه را دستخوش هرج و مرج و بی ثباتی کنند این بار می کوشند تجربه شکست در غزه را این بار در مصر به اجرا در آورند.

توطئه ها علیه مصر شکست خواهد خورد

الاسطل تاکید کرد: اوضاع جاری مصر دقیقا تکرار تجربه شکست خورده در غزه است اما تردیدی نیست آنها یقین دارند که انقلاب مصر و انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری آن سالم بزرگ شده و تمام توطئه هایی که علیه این کشور طراحی می شود، ناکام خواهند گذاشت همانطور که این توطئه ها در غزه نیز ناکام ماند.

وی در ادامه تصریح کرد: ملت های عرب به ویژه مصری ها همچنان تجربه حماس  در غزه را پشت سر می گذرانند و با تحریم و ناامنی و هرج و مرج و مزدوران اشغالگر روبه رو هستند اما در نهایت روند امور در مصر به تحقق خواسته های ملت و نیز اهداف انقلاب منتهی خواهد شد.

الاسطل با اشاره به سفر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه و تلاش های مداوم او برای احیای روند مذاکرات فلسطینی- اسرائیلی اظهار داشت: خطر این اقدام در این است که موجب می شود برخی سران شکست خورده تشکیلات خودگران فلسطین و نیز بعضی حکومت های عرب دستخوش این توهم شوند که می توانند به کمک فشارهای آمریکا و سرپوش گذاشتن بر شکست های خود،از سوی اسرائیل به چیزی دست یابند که آبروی آنان را حفظ کند.

این عضو ارشد حماس افزود: آمریکایی ها همچنان با سیاست صهیونیست ها هماهنگ و منسجم بوده و در این چارچوب تلاش دارند برخی سران فلسطینی و عربی را به امکان حل و فصل موضوع فلسطین متقاعد کنند و هدف آنان به دست آوردن فرصت هرچه بیشتر است تا صهیونیست ها بتوانند تسلط خود را بر سراسر فلسطین گسترش داده و شهرک سازی و یهودی سازی آن را به ویژه در قدس و کرانه باختری را تکمیل کنند.

قطع روابط با هیچ کشور عربی و اسلامی به نفع حماس نیست

الاسطل در قسمت دیگری از سخنان خود در خصوص روابط حماس با جمهوری اسلامی ایران گفت:  محور روابط ما اکنون مبتنی بر بسیج امت مسلمان برای آزادی فلسطین و حمایت از مقاومت فلسطینی ها است از همین رو قطع روابط با هیچ کشور عربی و اسلامی به نفع ما نیست.

وی همچنین با اشاره به اظهارات محمود الزهار عضو دفتر سیاسی جنبش حماس مبنی بر اینکه حماس روابط خود با ایران را گسترش خواهد داد،  تصریح کرد: اظهارات وی ، شخصی نبوده بلکه برگرفته از رویکرد جنبش حماس است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها