امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1910
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سید محمد حسینی عصر جمعه در ساختمان نخست‌وزیری ارمنستان با آرمن گئورگیان، معاون نخست‌وزیر و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سید محمد حسینی عصر جمعه در ساختمان نخست‌وزیری ارمنستان با آرمن گئورگیان، معاون نخست‌وزیر و وزیر مدیریت منطقه‌ای این کشور دیدار کرد و ایجاد تسهیلات بیشتر از سوی دولت ارمنستان برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آن کشور و بویژه در تمدید ویزای آنان را خواستار شد.

وی در این دیدار افزود: فعالیتهای فرهنگی باعث تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی می‌شود و از جمله با امضای تفاهم‌نامه فرهنگی، هنرمندان دو کشور با سهولت و برنامه‌ریزی منسجمی می‌توانند روی اشتراکات فرهنگی کار کنند و دو ملت به شناخت و درک بیشتری از یکدیگر می‌رسند و نسبت به یکدیگر اعتماد متقابل پیدا می‌کنند که این اعتماد به ما کمک می‌کند سرمایه‌گذاری‌های درازمدت داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از همراهی و حمایت ارمنستان از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی سپاسگزاری کرد.

معاون نخست‌وزیر ارمنستان نیز در این دیدار گفت: از بدو تشکیل کشور ارمنستان تا کنون جمهوری اسلامی ایران همیشه روابط خوبی با ما داشته است.

وی تاکید کرد: پی‌گیری مسائل دانشجویان ایرانی، امور فرهنگی، روابط فی‌مابین و تمام خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران در دستور کار دولت ارمنستان قرار خواهد گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه در رأس یک هیئت عالی‌رتبه فرهنگی، بنا به دعوت رسمی وزیر فرهنگ ارمنستان و در پاسخ به دیدار وی از تهران، وارد ایروان شد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار