امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19101
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 193
«محمد زیدان» سخنگوی حزب آزادی و عدالت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: این حزب اوضاع جاری ...

«محمد زیدان» سخنگوی حزب آزادی و عدالت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: این حزب اوضاع جاری مصر را تحت نظارت داشته و حق آزادی بیان را محترم می داند اما باید هشدار رئیس جمهور مبنی بر اینکه در صورت ترک قدرت، هرج و مرج کشور را در برمی گیرد، جدی گرفت.

وی در توضیح این مطلب افزود: هشدار رئیس جمهور با توجه به روند جاری در  کشور بوده و به تظاهرات مسالمت آمیز ارتباطی ندارد بلکه با توجه به هرج و مرج طلبان و تلاش آنان برای سوء استفاده از اوضاع موجود به منظور شعله ور کردن ناامنی در کشور اعلام شده است.

تلاش برای انقلاب معکوس

زیدان در ادامه گفت: تجمع کنندگان در میدان التحریر فقط نیروهای انقلابی نیستند بلکه در بین آنان تعداد زیادی از سران حزب ملی حضور دارند که به تحریک تظاهرات کنندگان اقدام کرده و در تلاش برای تقویت انقلاب معکوس و ایجاد نظامی شبیه نظام سرنگون شده مبارک هستند.

وی تاکید کرد: مصر از مرحله انقلاب یا قانونی کردن آن به سمت مرحله تقویت و اجرای قانون اساسی در حرکت است به ویژه اینکه پیش از این ملت مصر قانون اساسی را تایید کردند از همین رو همه باید به خواست و نظر مردم احترام گذاشته و خود را برای انتخابات پارلمانی آماده کنیم و چنانچه اکثریت با قانون اساسی مخالف هستند این حق آنان است که در آن اصلاحاتی صورت گرفته و دولت تشکیل شده و حتی رئیس جمهور بر اساس اقدامات قانونی برکنار شود که البته این بهترین راه حل برای نجات کشور از بحران کنونی است.

سخنگوی حزب آزادی و عدالت افزود: ما به دنبال تجمع در نقاط مختلف نبوده ایم و اینکه گروهی با رئیس جمهور موافق بوده و گروهی نیز مخالف او هستند، طبیعی است اما همه باید خشونت را کنار گذاشته و دیدگاههای خود را به شیوه مسالمت آمیز بیان کنند و مخالفان نیز باید به آتش کشیدن ساختمان های اخوانی ها در استان های مختلف را محکوم کنند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها