امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19111
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه های مصری، شیخ یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه علمای مسلمان با دفاع از محمد مرسی رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه های مصری، شیخ یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه علمای مسلمان با دفاع از محمد مرسی رئیس جمهور کنونی مصر گفت که اگر وی از ریاست جمهوری مصر برکنار شود، فردی بدتر از وی روی کار خواهد آمد.

وی در مورد علت‌های بروز فتنه در میان مصری‌ها گفت: مصر نیاز به بازسازی دارد و تنها با دستان مصری‌ها ساخته می‌شود.

وی افزود: باید همه به عنوان مصری با هم همفکری کنیم، هر کس نباید تنها به خودش و گروهش فکر کند. مصر رهبر کشورهای عربی است و بنابراین باید برای جمع کردن ملت خود اقدام کند.

قرضاوی گفت: مرسی اگر اشتباه کرده است، ما حق داریم وی را مواخذه کنیم و به او تذکر دهیم و تمام چیزهایی که نیاز داریم از وی بخواهیم، مرسی نیز باید به حرف های این مردم گوش دهد و چیزهای شایسته آنها را به آنها بدهد.

وی که بر خلاف تعداد زیادی از تجمع کنندگان مصری در شهرهای مختلف از رئیس جمهور مصر دفاع می‌کرد، گفت که اگر مرسی به حرف مصری‌ها گوش ندهد، وی اولین کسی خواهد بود که علیه وی خواهد شورید و هرگز از وی اطاعت نخواهد کرد.

قرضاوی از اجازه دادن برای نفوذ افراد مخرب در میان انقلابی‌های 25 ژانویه نیز انتقاد کرده و گفت مصر قادر به خیزش و ایستادن در قله‌ها است.

دهها هزار نفر از مخالفان مرسی در شهرهای مختلف این کشور امروز در سالروز انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور مصر به خیابان‌ها ریخته و ضد وی تظاهرات کردند. در مقابل طرفداران مرسی نیز با برگزاری تظاهراتی در مسجد رابعه العدویه در شهر نصر واقع در شمال قاهره بر مشروعیت مرسی به عنوان رئیس جمهور مصر تاکید کردند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها