امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19119
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی، پیونگ یانگ بیانیه مشترک «پارک گئون هه» رئیس جمهور کره جنوبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی، پیونگ یانگ بیانیه مشترک «پارک گئون هه» رئیس جمهور کره جنوبی و «شی جینپینگ» رئیس جمهوری چین را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت اتحاد کره شمالی گفت: کره جنوبی به دنبال روابط جدید با کره شمالی با تلاش برای تغییر رژیم پیونگ یانگ است.

وی تاکید کرد؛ این ما نیستیم که باید تغییر کنیم بلکه سئول باید روش خود را تغییر دهد.

این سخنگو افزود: تلاش برای تغییر سیستم کره شمالی یک رویای مزخرف است.

این بیانیه بعد از آن صادر شد که پارک گئون هه از پنج شنبه هفته قبل به منظور دیدار و گفت‌وگو با رهبران چین به پکن سفر کرده است.

پارک گئون هه و شی جینپینگ بعد از یک نشست مشترک طی بیانیه‌ای تاکید کردند که یک کره شمالی هسته‌ای غیر قابل قبول است و از پیونگ یانگ خواستند دست از برنامه هسته‌ای خود بردارد. 

دو طرف همچنین خواستار از سرگیری مذاکرات هسته‌ای کره شمالی در قالب مذاکرات 6 جانبه شدند.

مذاکرات 6 جانبه از سال 2003 و به دنبال خارج شدن کره شمالی از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای آغاز شد اما در سال 2009 و به دنبال آزمایش هسته‌ای این کشور متوقف شد.

کره شمالی، کره جنوبی، آمریکا، روسیه، ژاپن و چین کشورهای حاضر در مذاکرات 6 جانبه هستند.

کره شمالی اخیرا خواستار مذاکرات مستقیم با آمریکا شد. واشنگتن در پاسخ به این پیشنهاد از پیونگ یانگ خواست اول به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشد.

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در مذاکرات پنج شنبه دو هفته پیش در واشنگتن خواستار گام‌های معنادار کره شمالی در جهت خلع سلاح هسته‌ای به منظور تقویت روابط با این کشور شدند.

فرستاده ویژه پیونگ یانگ نیز هفته گذشته در چین با مقامات ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. از جزئیات این گفت‌وگوها خبری منتشر نشده است اما چین از متحدان کلیدی کره شمالی محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها