امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19133
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 80
به گزارش فارس به نقل از د رجیتسر، گروهی از کارشناسان مرکز تحقیقاتی مایکروسافت موفق به ساخت ابزار جدیدی برای گوشی‌های هوشمند شده‌اند که می‌تواند بر ...

به گزارش فارس به نقل از د رجیتسر، گروهی از کارشناسان مرکز تحقیقاتی مایکروسافت موفق به ساخت ابزار جدیدی برای گوشی‌های هوشمند شده‌اند که می‌تواند بر اساس فعالیت‌های کاربر، موقعیت جغرافیایی او و زمان فعالیت وی در شبانه روز خلق‌ و خو و حالات روحی فرد را تشخیص دهد.

این محققان در پایان فعالیت خود در گزارش نهایی مربوط به این محصول نوشتند: «تشخیص حالات روحی افراد می‌تواند یک اکوسیستم دیجیتالی جذاب را ارایه دهد تا دستگاه‌های دیجیتالی بر اساس این فناوری به صورت خودکار بتوانند حالات روحی فرد را با دوستان نزدیک و اعضای خانواده درمیان بگذارند».

در ادامه این گزارش آمده است: «یکی از نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد حفظ حریم شخصی کاربران است. این حالات و روحیات کاربر با اجازه شخصی وی به صورت خودکار روی شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند. با این اتفاق کاربران می‌توانند زمان مناسب برای صحبت کردن و برقراری ارتباط با فرد مورد نظر خود را تشخیص دهند».

شرکت مایکروسافت این ابزار را روی 32 داوطلب به مدت دو ماه مورد آزمایش قرار داد و در پایان دریافت که ابزار یاد شده با نام MoodScope در 66 درصد موارد موفق شده است حالات روحی کاربران را به درستی تشخیص دهد. علاوه بر این، ابزار یاد شده به صورت یادگیرنده عمل کرده و پس از گذشته مدتی موفق شده است تا 93 درصد حالات روحی و خلق و خوی کاربران را به درستی پیش‌بینی کند. لازم به ذکر است که این ابزار کم‌حجم در هر شبانه‌روز تنها 3.5 میلی‌وات انرژی مصرف می‌کند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها