امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19138
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 20مهر در تقویم کشور به عنوان روز «حافظ» شناخته می‌شود،‌ از این رو ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 20مهر در تقویم کشور به عنوان روز «حافظ» شناخته می‌شود،‌ از این رو همزمان با برپایی شصت و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در کشور آلمان قرار است بزرگداشت این شاعر از سوی جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

در این مراسم که با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت برگزار می‌شود، طبق اعلام قرار است از چند کتاب در این راستا رونمایی شود.

شمس‌الدین محمد ملقب به لسان‌الغیب غزلسرای بزرگ و نامی ایران در قرن 8 میزیست. تاریخ دقیق ولادت وی مشخص نیست شاید حدود سال 727 . گویند پدرش بهاءالدین بازرگانی اصفهانی بوده که در کازرون با زنی از آن محل ازدواج کرده و خیلی زود در ایام کودکی شمس‌الدین محمد از دنیا رفت.

پس از آن حافظ با مادرش زندگی سختی را در پیش گرفت و برای کسب نان به کارهای سخت و توان‌فرسا پرداخت و به سختی به تحصیل علوم پرداخت و در مجالس درس علما و بزرگان زمان خود حضور یافت و چون در ایام جوانی حافظ قرآن بود حافظ تخلص کرد.

وفات وی در شصت و چند سالگی در سال 792 یا 791 اتفاق افتاد .و پس از وفاتش شخصی به نام محمد گلندام اشعار وی را جمع آوری کرد. حافظ علاوه بر غزل‌هایش رباعی ،ساقی نامه و مثنوی نیز دارد ولی شهرتش به خاطر غزل‌های پرارزش اوست .

شصت و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت از 10 الی 14 اکتبر برابر با 19 الی 23 مهر ماه در آلمان و شهر فرانکفورت با حضور نزدیک به 7 هزار ناشر از 100 کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها