امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19172
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 111
حجت‌الاسلام قاسم کاکایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس توضیح داد: ...

حجت‌الاسلام قاسم کاکایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس توضیح داد: نویسنده این کتاب پروفسور ونسان برومر، استاد فلسفه دین دانشگاه هلند است که من این کتاب را با همکاری دو تن از دوستانم ترجمه کرده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه این اثر درباره فلسفه نیایش شامل یک دوره فلسفه دین با رویکرد نیایش است، افزود: سؤالات مختلفی در باب نیایش در این کتاب پاسخ داده شده است.

کاکایی ادامه داد: چرا نیایش کنیم، آیا نیاش و دعا مؤثر است یا خیر، چرا خدا جواب برخی از دعاهای ما را نمی‌دهد، آیا خدایی که از همه چیز آگاه است نیازمند است که ما دعاهای خود را به او بگوییم، آیا خدایی که خیرخواه است نمی‌تواند بدون درخواست ما نیازهای ما را برطرف کند، برخی از سؤالات نویسنده این کتاب را تشکیل داده است.

استاد فلسفه و عرفان اسلامی دانشگاه شیراز در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا این اثر صرفاً با یک دیدگاه فلسفی تدوین شده یا نویسنده دارای خط مشی فکری و مذهبی خاصی در تدوین اثر بوده است، توضیح داد: این کتاب در زمینه فلسفه دین تدوین شده، گرچه نویسنده در فضای مسیحی به سؤالات پاسخ داده اما جواب‌ها کاملاً عام و قابل استفاده در فضای اسلامی است.

وی اظهار کرد: به منظور بومی‌سازی مباحث نیایش در این اثر تعلیقات مفصلی بدان افزودم و به درخواست خود نویسنده مطالبی را در فضای اسلامی از فرهنگ دینی و عرفانی شامل قرآن و احادیث از مولنان، حافظ و ... پاسخگوی برخی سؤالات شدم در نهایت کتاب حاضر دارای یک دیدگاه مقایسه‌ای و تطبیقی بین فضای مسیحیت و اسلام است.

کاکایی در پایان گفت: این اثر تا چند روز دیگر به منظور استفاده مخاطبان در ماه مبارک رمضان از سوی نشر هرمس منتشر می‌شود.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها