امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19180
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی درباره جاسوسی آمریکا از نمایندگی‌های اتحادیه اروپا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی درباره جاسوسی آمریکا از نمایندگی‌های اتحادیه اروپا در واشنگتن به ابعاد تازه‌تری از اقدامات آمریکا در این زمینه پرداخته است.

بنابر اطلاعات منتشر شده شرکت‌های اطلاعاتی آمریکا روزانه به نیم میلیارد ارتباط  تلفنی، ایمیلی و پیام تصویری آلمان دسترسی داشته‌اند. به این ترتیب تمایل برای جاسوسی آمریکا از آلمان بسیار بیشتر از دیگر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه بوده است. اشپیگل در گزارش  خود همچنین به سندی محرمانه اشاره کرده که در آن از آلمان با عنوان سومین شریک خارجی سازمان‌‌های جاسوسی آمریکا یاد شده ست که استرالیا،کانادا، نیوزیلند و بریتانیا را شامل می‌شوند.

روزنامه انگلیسی «گاردین» نیز طرحی منتشر کرده است که نشان می‌دهد اقدامات جاسوسی آمریکا در آلمان قابل مقایسه با فعالیت‌های جاسوسی آمریکا در چین، عراق و عربستان است.

ماه گذشته «ویویان ردینگ» نماینده قضایی کمیسیون اروپا از «اریک هولدر» دادستان کل آمریکا خواست تا اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار قرار دهد و این مورد را تحت پیگرد قانونی قرار دهد. اما با وجودی که گفت‌وگوهای 2 طرف تاکنون پیشرفت خوبی داشته اما همچنان پرسش های فراوانی بی‌پاسخ مانده است و تنش‌ها در پی انتشار گزارش‌های جدید از برنامه های جاسوسی آمریکا بیشتر شده است.

«اشپیگل» به تازگی به اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده است که نشان می‌دهد،دولت آمریکا از دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن جاسوسی کرده است.«ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان اطلاعات آمریکا که مدتی است افشاگری‌های وی جریان‌ساز شده است، مدرکی را در اختیار این نشریه قرار داده که متعلق به 3 سال پیش است و حاکی از شنود نمایندگی اتحادیه اروپا در پایتخت ایالات متحده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها