امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19193
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، ویلی سوفیندال وزیر امور خارجه دانمارک با خالد بن احمد بن محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، ویلی سوفیندال وزیر امور خارجه دانمارک با خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه همتای بحرینی خود در شهر منامه دیدار کرد.

دوطرف در این دیدار بسیاری از مسائل دوجانبه و مورد علاقه را به همراه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بررسی کردند

سوفیندال پیش از سفر به بحرین در چارچوب هیئت اتحادیه اروپا گفته بود که با مسئولان بحرینی موضوع آزادی عبدالهادی الخواجه را بررسی خواهد کرد.

وی به وجود کشمکش و درگیری در بین مسئولان بحرینی درخصوص آزادی الخواجه اشاره کرده بود.

سوفیندال همچنین پیش از سفرش به منامه از تلاش خود برای درخواست از مسئولان بحرینی برای آزادی عبدالهادی الخواجه خبر داده بود.

در همین حال، برخی از منابع به روزنامه الوسط بحرین گفتند: وزیر خارجه دانمارک شب گذشته در دیدار با طرف بحرینی مسئله عبدالهادی الخواجه و دخترش زینب الخواجه از فعالان حقوق بشر زندانی در این کشور را بررسی کرده است و اظهار نظر نکردن وزیر در این باره چه بسا بیانگر دستیابی به نتایج معینی باشد.

یک روزنامه دانمارکی نیز به نقل از سوفیندال نوشته بود که وی در جریان حضورش در بحرین با وزیر خارجه این کشور درباره آزادی عبدالهادی الخواجه گفت وگو خواهد کرد تا این فرد بتواند درمان خودش را به خاطر آثار شکنجه بر بدنش تکمیل کند.

دولت دانمارک به تایید حبس ابد عبدالهادی الخواجه از سوی یک دادگاه بحرینی اعتراض کرده است.

وزیر خارجه دانمارک در واکنش به حکم علیه عبدالهادی الخواجه که متولد بحرین و دارای تابعیت دانمارکی است، گفت: این امر بسیار ناامید کننده است. مهم الان آن است که جامعه بین المللی بر التزام به حقوق اساسی انسانی اصرار ورزد.

دادگاه عالی استیناف بحرین در سپتامبر سال 2012 میلادی همه احکام صادره علیه الخواجه و 12 فعال حقوق بشری دیگر را در پرونده موسوم به "توطئه سرنگونی رژیم حاکم  جاسوسی با طرف های خارجی و نقض مفاد قانون اساسی" تایید کرد.

الخواجه به خاطر اعتصاب غذای خود در زندان که ماه مه گذشته به آن پایان داد، شهرت یافت و مسئولان دانمارکی قصد تماس با وی و خانواده اش را برای ارایه کمک‌های کنسولی دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها