امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19205
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 208
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در لاهور، شتر برای مردم صحرانشین پاکستان از ارزش زیادی برخوردار است زیرا رفت و آمد در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در لاهور، شتر برای مردم صحرانشین پاکستان از ارزش زیادی برخوردار است زیرا رفت و آمد در صحراهای مناطق سند و بلوچستان بدون استفاده از این حیوان امکان‌پذیر نیست و علاوه بر آن از پشم شتر در ریسندگی و از گوشتش برای تأمین خوراک استفاده می‌شود.

مردم صحرانشین پاکستان نمی‌توانند در جشن‌های خود از هنرنمایی شتر صرف‌نظر کنند به همین علت شتر برای انواع حرکات موزون و نمایشی آموزش داده می‌شود.در گذشته‌های دور صحراهای ایالت سند و پنجاب دریای عمیقی تلاطم داشت و این مناطق تحت سلطه مهاراجه‌هایی بود که تمدن کهن و قصرهای زیادی از خود به جا گذاشته‌اند به همین علت گردشگران برای دیدن این مناطق رهسپار صحراهای مختلف در پاکستان می‌شوند.

شتر، فیل و اسب جزو حیواناتی بودند که در مناطق صحرایی پاکستان نگهداری می‌شدند اما با تغییر آب و هوا تنها شتر توانست در این مناطق دوام بیاورد.

زندگی مردم صحرا‌نشین وابسته به شتر است و هیچ جشن و سروری بدون این حیوان کامل نیست.بنابر یک باور سنتی مردم پاکستان، شتر توانایی زیادی برای یاد گرفتن دارد و می‌تواند کارهای روزانه خود را بدون نظارت انجام دهد.

صحرانشین‌ها برای شرکت دادن شتر در جشن‌ها به تزئیین آنان می‌پردازند و هزینه‌های زیادی در این راه متحمل می‌شوند البته اگر شترشان در مسابقات پیروز شود تمام این زحمات جبران می‌شود.

وقتی شترهای تزئین شده خرامان وارد میدان می‌شوند مردم نفس را در سینه حبس کرده آماده دیدن هنرنمایی این حیوانات باهوش می‌شوند.

قبایل صحرا نشین نزدیک بهاولپور واقع در ایالت پنجاب که با منطقه راجستان هند هم مرز است مهارت زیادی در آموزش شتر‌ها دارند.

هر سال تابستان شترهای آموزش دیده به شهر بهاولپور واقع در جنوب پنجاب آورده می شوند تا در رشته‌های مختلف با هم رقابت کنند.


مسابقات شتر سواری تعداد زیادی از فئودال‌ها همچنین شیوخ عرب را به ایالت پنجاب می‌کشاند این در حالی است که شترهایی که در این مسابقات پیروز شوند به قیمت‌های گزاف فروخته می‌شوند و این خود جایزه‌ای بزرگ برای صاحبان این حیوانات است.

جالب ترین و مهیج ترین مهارت شترها رقصیدن به ضرب طبل است. استفاده از زنگوله در تزئین شترها باعث جلوه بیشتر می‌شود و صدایی که از این زنگوله‌ها بر‌می‌خیزد خود یک موسیقی منحصر به فرد است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار