امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19212
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 86
صادق محصولی وزیر سابق کشور دولت احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تمکین اصولگرایان به ...

صادق محصولی وزیر سابق کشور دولت احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تمکین اصولگرایان به آرای مردم در انتخابات 92 برخلاف اصلاح‌طلبانی که در سال 88 به رای مردم تن ندادند، اظهار داشت: ‌انتخابات 88 با مشارکت حداکثری و حضور 85 درصدی مردم انجام شد، شمارش آرا نیز با شفافیت و دقت انجام و برای اولین بار نتیجه انتخابات به صورت صندوق به صندوق در تمام حوزه‌ها اعلام شد و حدود 14 نفر از معتمدین و ناظرین نامزدها در هر یک از شعبه‌ها حضور داشتند؛ از این رو اگر در یکی از صندوق‌های شمارش شده خطایی وجود داشت توسط ناظرین آنها اعلام می‌شد.

محصولی بر همین اساس به عدم تمکین نامزدهای شکست‌ خورده به آرای مردم اشاره کرد و ادامه داد: مردم وقتی برخی از خواص را می‌بینند که در زمان انتخابات 88 علی‌رغم شفافیت در برگزاری آن انتخابات، نتیجه را نپذیرفته و نظام را به تقلب متهم کردند اما امروز انتخابات 92 را دمکراتیک می‌دانند، تعجب می‌کنند؛‌ بر همین اساس آقایان هرگاه که نامزدشان رای بیاورد انتخابات را دموکراتیک و در غیر این صورت آن را غیرسالم می‌دانند.

* درس بزرگی که اصولگرایان به قانون‌شکنان سال 88 دادند

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه رفتار سیاسیون را باید با حق سنجید و به صرف شعارها توجه نکرد،‌ تصریح کرد: اصولگرای واقعی اگر به تکلیف خود عمل کرده باشد خوشحال است و در هر صورت پیروز خواهد بود هرچند نامزد مورد نظر آنها در انتخابات رای نیاورده باشد و به خاطر خودخواهی و رفتار جناحی صحت آرای مردم و اقتدار نظام را به چالش نمی‌کشند و این درس بزرگی بود که اصولگرایان به جریان سال 88 که مدعی قانونگرایی بودند، داد.

وی در خصوص اولویت‌های دولت یازدهم و توجه به نقاط قوت و ضعف دولت‌های گذشته خاطرنشان کرد: مواردی که به طور صریح در صحبت‌های مقام معظم رهبری وجود داشت، لزوم توجه به نقاط قوت دولت‌های قبلی بود و به همین دلیل باید در استمرار آنها تلاش شود.

محصولی با اشاره به نقاط قوت دولت احمدی‌نژاد، خاطرنشان کرد: پرتلاش بودن، ارتباط مستقیم با مردم، رعایت حقوق ملت در مسئله هسته‌ای، ‌باج ندادن به بیگانگان و زیاده‌خواهی‌های دولت‌های غربی، توجه به رشد علمی، توجه به زیرساخت‌ها و آماده کردن زیرساخت‌های کشور، هدفمندسازی یارانه‌ها، توجه به محرومین،‌ استکبارستیزی و ساده‌زیستی از نقاط مثبت دولت احمدی‌نژاد است که مورد تاکید مردم و مقام معظم رهبری نیز قرار داشته است.

* قبیله‌گرایی و اشرافی‌گری از نقاط ضعف دوران کارگزاران

وزیر سابق کشور در تشریح نقاط ضعف دوران اصلاحات به بی‌توجهی نسبت به مشکلات اصلی مردم و سیاسی کردن فضای کشور و همچنین ایجاد مشکلات حاشیه‌ای همچون برخی مسائل مجلس ششم اشاره کرد و یادآور شد: در این دوران توجه کافی به مبانی ارزشی و دینی نیز صورت نگرفت.

وی، قبیله‌گرایی، اشرافی‌گری، تجمل‌پرستی، رانت‌خواری، رشوه‌گیری و عدم توجه کافی به مناطق محروم را از نقاط منفی دولت سازندگی برشمرد و اظهار داشت: البته در مقابل این مسائل، خدماتی همچون سازندگی نیز صورت گرفت که قابل تقدیر است.

محصولی بر همین اساس افزود: نقاط قوت و ضعف این دولت‌ها باید مورد توجه دولت آینده قرار گیرد اما در حال حاضر اصلی‌ترین مباحثی که دولت باید به آن بپردازد حل مشکلات معیشتی مردم است البته این به معنی غافل شدن از مباحث فرهنگی و عدم تقویت بنیه‌های اقتدار نظام نیست.

عضو شورای مرکزی پایداری ادامه داد:‌ در کنار مسئله معیشتی مردم باید به رفع بیکاری و حل معضل اشتغال توجه شود که این با توجه ویژه به بحث تولید امکان‌پذیر خواهد بود.

وی طرح تحول اقتصادی را که در دولت احمدی‌نژاد مطرح شد یکی از مهمترین مسائلی دانست که باید در دولت یازدهم مورد توجه قرار گیرد و افزود: با اینکه این طرح در دولت دهم نیز پیگیری شد اما آنطور که لازم بود به سرانجام نرسید. لذا پرداختن به موضوعاتی همچون گمرک، مالیات بانک‌ها و گردش پول به همراه استمرار درست هدفمندسازی جزء اولویت دولت یازدهم محسوب می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها