امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19214
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، روزنامه امت در گزارشی ویژه به بررسی افزایش فعالیت آمریکا در شهر کراچی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، روزنامه امت در گزارشی ویژه به بررسی افزایش فعالیت آمریکا در شهر کراچی پرداخته است.

این روزنامه پرتیراژ پاکستانی در گزارش ویژه امروز خود آورده است، دوربین‌های مداربسته که برای حفاظت از مردم کراچی در سراسر این شهر نسب شده بود به ابزاری برای کشتن آنان تبدیل شده است.

کنسولگری آمریکا با زد و بند توانسته کنترل دوربین‌های نصب شده در کراچی را بدست گیرد و مردم این شهر به ویژه نیروهای امنیتی را که سعی دارند طالبان و شورشیان پشتون را سرکوب کنند را زیر نظر داشته باشد.

شورای امنیت ملی پاکستان به شدت نسبت به کنسولگری آمریکا معترض شده و فعالیت دیپلمات‌های آمریکایی از طریق نظارت بر دوربین‌ها را خطری بزرگ برای امنیت کشور تلقی می‌کند.

دوربین‌های شهر کراچی به دستور مصطفی کمال از اعضای برجسته حزب متحده قومی مومنت نصب شده بود با اینکه هدف از این کار کنترل تروریست‌ها عنوان می‌شد اما واقعیت این است که از این دوربین‌ها برای زیر نظر گرفته شدن مخالفان جنبش متحده قومی مومنت استفاده می‌شد.

در این گزارش آمده است، نه فقط کنسولگری آمریکا در کراچی بلکه سفارت آمریکا در اسلام‌آباد و حتی پنتاگون نیز می‌توانند از طریق این دوربین‌ها کراچی را زیر نظر بگیرند.

دولت آمریکا هزینه تعمیر و نگهداری تمام دوربین های شهر کراچی را به عهده گرفته است و هدف از آن را کمک به پلیس برای کاهش جرم و جنایت در این شهر عنوان کرده اما واقعیت این است که این دوربین‌ها برای پشتیبانی از شبه نظامیان طالبان و فراری دادن آنان از چنگ مأموران امنیتی و همچنین افزایش عملیات‌های تروریستی به کار برده می‌شود.

رهبران حزب متحده قومی مومنت در انگلیس از طریق این دوربین‌ها اوضاع شهر کراچی را زیر نظر داشتند این موضوع نیز موجب نگرانی مقامات امنیت پاکستان شده است زیرا ممکن است سازمان اطلاعات انگلیس نیز از طریق این دوربین‌ها کراچی را زیر نظر داشته باشند.

در حال حاضر 340 دوربین در شهر کراچی فعال است که به طور کامل این شهر را پوشش می‌دهند. دوربین ها به سیستم وایمکس متصل هستند و برای مشاهده دوباره هر فیلم می‌توان از ظرفیت 130 ترابایت استفاده کرد.

در سال 2009 سازمان اطلاعات پاکستان هشدار داد که شهر کراچی زیر نظر عوامل خارجی قرار دارد و عده‌ای از خائنین داخلی سیستم نظارت بر شهر را در اختیار خارجی‌ها قرار داده‌اند همین موضوع مبارزه با شبه‌نظامیان را با دشواری مواجه کرده است.

محمد حسین محنتی نماینده حزب جماعت اسلامی در کراچی با ارائه درخواست رسمی از دادگاه خواسته کنترل دوربین‌ها و سایر وسایل نظارتی شهر کراچی را به دولت ایالتی سند بسپارند.

این در حالی است که دادگاه و دیوان عالی پاکستان اطمینان دادند که با قطع سیستم وایمکس کنترل دوربین‌ها به دولت ایالتی و مرکزی واگذار می‌شود.

فیلم ویدئویی بسیاری از عملیات‌های تروریستی در کراچی از جمله حادثه چهلم امام حسین در این شهر از حافظه دوربین‌ها پاک شده است این موضوع نشان می‌دهد برخی از خائنین سعی دارند با حذف فیلم‌های ضبط شده که مربوط به عملیات‌های تروریستی است تمام مدارک را از بین ببرند و عملیات‌های تروریستی را و عملیات‌های تروریستی را گسترش دهند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار