امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19217
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان که در نشست مشترک وزیران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان که در نشست مشترک وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا در شهر منامه بحرین سخن می گفت، اظهار داشت: عربستان خواهان آغاز فوری اجرای تصمیم اتحادیه اروپا درخصوص لغو تحریم تسلیحاتی مخالفان سوری بویژه در سایه تحولات خطرناک اخیر در صحنه سوریه است.

وی بدون اشاره به حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان از افراد مسلح در سوریه و سازماندهی و اعزام آنها به این کشور مدعی شد: "ما شاهد تحولات خطرناکی در بحران سوریه یعنی مشارکت نیروهای خارجی شامل نیروهای حزب الله و نیروهای دیگر مورد حمایت سپاه پاسداران ایران و با حمایت نامحدود تسلیحاتی روسیه هستیم".

سعود الفیصل از نیروهای مسلح و شورشی مخالف نظام سوریه به "مقاومت سوریه" یاد کرد و مدعی عدم مشروعیت نظام سوریه شد و گفت: "مقاومت سوریه با یک نظام فاقد مشروعیت نمی جنگد بلکه وارد جنگی سهمگین علیه اشغالگر خارجی شده است و این وضعیت مقاومت را براساس منشور سازمان ملل مشروع می داند زیرا این منشور حق مقاومت در دفاع از خود و اخراج اشغالگران خارجی را تضمین کرده است".

وی "خواستار ضرورت موضع ای بین المللی برای جلوگیری از مسلح کردن نظام سوریه شد و بر "اهمیت تغییر موازنه قوی در عرصه سوریه به نفع" کسانی که آنها را "ملت آزاد سوریه" خواند، تاکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار