امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19220
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 121
قاسم مستقیم، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: 800 دبیر ...

قاسم مستقیم، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: 800 دبیر ستاد ثبت‌نام در مناطق سراسر کشور مستقر هستند که متناسب با تعداد مدارس، ناظرانی بر روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس نظارت می‌کنند.

وی ادامه داد: از 54 هزار مدرسه کشور، 17 هزار مدرسه توسط ناظران ستاد ثبت‌نام بازدید شده‌اند و به  شکایات و درخواست‌ها رسیدگی شده است.

مستقیم به فراوانی درخواست‌ها اشاره کرد و گفت: بیشترین شکایات و درخواست‌ها به ثبت‌نام خارج از منطقه محل سکونت اختصاص داشت؛ به این معنی که برخی خانواده‌ها مدرسه خاصی را شناسایی کرده و خواستار ثبت‌نام فرزندشان در آن مدرسه هستند.

وی اضافه کرد: دومین موضوع نیز به عدم اطلاع‌رسانی اختصاص داشت و برخی مدارس درباره دستورالعمل ثبت‌نام به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی مناسبی نداشتند و خانواده‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند.

* کاهش شکایات ثبت‌نام در سال‌جاری

* تاکنون 80 درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام شدند

مستقیم به کاهش شکایات ثبت‌نامی طی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: در سال 89، 14.5 درصد شکایت داشتیم که در سال 90 به 7.5 درصد، در سال 91 به 4.5 درصد و تا آخرین بررسی‌ها به کمتر از 2.5 درصد رسیده است.

دبیر ستاد مرکزی نظارت بر امر ثبت‌نام دانش‌آموزان با بیان اینکه زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس، 15 تیرماه پایان می‌پذیرد، گفت: ثبت‌نام پایه‌های اول دبستان، اول راهنمایی (اول «متوسطه اول») و اول دبیرستان (اول «متوسطه دوم») با حضور والدین در مدارس انجام می‌شود اما برای ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه نیاز به حضور والدین و دانش‌آموزان نیست و مدیران مدارس ثبت‌نام را انجام می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون 80 درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام شدند و مابقی نیز طی روزهای آتی ثبت‌نام خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها