امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19227
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 65
حجت‌الاسلام احمد سالک عضو جامعه روحانیت مبارز و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به ...

حجت‌الاسلام احمد سالک عضو جامعه روحانیت مبارز و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به تمکین اصولگرایان به قانون اساسی در انتخابات 92 و قانون‌شکنی برخی افراد در سال 88 اشاره کرد و اظهارداشت: اصولگرایان بر اساس هشت اصل که مقام معظم رهبری راجع به اصولگرایی مطرح کردند، حرکت می‌کنند؛ ممکن است مقداری ضعف و شدت هم وجود داشته باشد اما اساس بر این معناست و از جمله اصول اصولگرایی، رعایت قانون است زیرا در غیر اینصورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

*اصولگرایان اخلاق اصولگرایی را در این انتخابات به خوبی رعایت کردند

نماینده مردم اصفهان در مجلس بر همین اساس لازمه اصولگرایی را تن دادن به قانون دانست و تصریح کرد:‌ اصولگرایان این کار را انجام دادند و به رئیس‌جمهور منتخب تبریک گفتند و این اخلاق اصولگرایی است.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام اصولگرایان دشمنان را مأیوس کرد، افزود: اصولگرایان با این عمل اخلاقی و قانونی جلوی تبلیغات فریبکارانه شبکه‌های نفوذ بین‌المللی را گرفتند و این امر بسیار مطلوبی است چراکه رأی مردم رأی به نظام و ولایت‌فقیه بود.

حجت‌الاسلام سالک با بیان اینکه اصولگرایان باید آسیب‌شناسی انجام دهند، اضافه کرد: اصولگرایان باید نقاطی که سبب برخی حرکت‌ها در جامعه می‌شود اگر ضعف است، جبران کنند و اگر نواقصی وجود دارد برطرف نمایند که لازمه‌اش تحلیل مستند قوی و آسیب‌شناسی نسبت به مسائل گذشته است تا آینده را بر اساس اصول اصلی اصولگرایان رقم بزنند.

*زیرساخت اعتدال حرکت میانه و درست در مسائل مختلف است

نماینده مردم اصفهان در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سؤال که منظور از موضوع اعتدال که از سوی حجت‌الاسلام روحانی مطرح می‌شود، چیست، اظهار داشت: کلمه اعتدال در علم اخلاق مورد بحث است و در تمامی زندگی افراد مطرح می‌شود؛ زیرساخت اعتدال حرکت میانه و درست در مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی فرهنگی و اجتماعی است.

*باید از افراد متدین، مشورت‌پذیر و باتجربه در دولت استفاده کرد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه این حرکت درست، میانه، صحیح و قانون‌مند می‌تواند از هر افراط و تفریطی جلوگیری کند، افزود: شخص یا جامعه‌ای که دچار افراط و تفریط شد همیشه با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند اما اگر حرکت اعتدالی را دنبال کرد فرد قانون‌مند و مدافع اصل قوانین الهی و دینی است.

وی در ادامه اضافه‌کرد: دعا می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم آقای روحانی بتواند این خط اعتدال را تحقق بخشد و این امر عملی نیست مگر با انتخاب افراد شایسته، فهیم، عالم، نمونه، عاقل، متدین، مشورت ‌پذیر و با تجربه و پرهیز از سلایقی که منجر به رکود جامعه اسلامی شود و بستر را به دست دشمن دهد؛ نباید حتی یک کلمه گفت که دشمن خوشحال شود.

*پیروز عرصه انتخابات مقام معظم رهبری و ملت ایران بودند

حجت‌الاسلام سالک در بخش پایانی سخنان خود در تحلیل خود از انتخابات 24 خردادماه نیز خاطر نشان‌کرد: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری و سخنان ارزشمند ایشان در فروردین‌ماه امسال و همچنین روز رأی‌گیری باید گفت پیروز عرصه انتخابات مقام معظم رهبری و بعد ملتی هستند که به رهنمودها و مطالبات ایشان عمل کردند و هر اصولگرایی که در این خط بوده، پیروز است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها