امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19228
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، اخیرا مسؤولان اینتل‌ست اذعان کرده بودند که دولت آمریکا به این شرکت توصیه کرده مجوز پخش ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، اخیرا مسؤولان اینتل‌ست اذعان کرده بودند که دولت آمریکا به این شرکت توصیه کرده مجوز پخش شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را تمدید نکند.

بر اساس این گزارش، پخش برنامه‌های شبکه انگلیسی زبان پرس‌تی‌وی از ماهواره‌های هاتبرد، یوتل‌ست و اینتل‌ست و پخش شبکه‌های اسپانیایی زبان هیسپان و شبکه عربی العالم هم از ماهواره یوتل‌ست متوقف شده است.

پیش از این نیز شرکت خدامات ماهواره‌ای یوتل‌ست و چند شرکت‌ ماهواره‌ای دیگر در اقدامی مشابه و تحت فشار لابی صهیونیستی پخش ماهواره‌ای شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ایران را متوقف کرده بودند. این اقدامات به صورت مستقیم و آشکار تحت فشار لابی صهیونیستی در آمریکا و کشورهای غربی صورت گرفته است.

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که «اداره نظارت بر دارایی‌های خارجی» آمریکا، وابسته به وزارت خزانه‌داری این کشور که ریاست آن را یک یهودی اشکنازی به نام «آدارم اس‌زوبین» بر عهده دارد، عامل اصلی فشار بر شرکت ماهواره‌ای اینتل‌ست است.

العالم، پرس تی‌وی و دیگر شبکه‌های ایرانی از ژانویه 2012 (دی ماه 1390) با موج بی‌سابقه‌ای از حملات دولت‌ها و شرکت‌های ماهواره‌ای اروپایی روبرو شده‌اند و پخش این شبکه‌ها در شماری از کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و اسپانیا متوقف شده است.

رئیس اسرائیلی-فرانسوی شرکت ماهواره‌ای یوتل‌ست با ارسال نامه‌هایی به چندین شرکت ماهواره‌ای به آنها توصیه کرده همکاری با شبکه‌های ایران را متوقف کنند.

این اقدام درحالی صورت گرفته که بسیاری از فعالان رسانه‌ای کشورهای مختلف، توقف پخش شبکه‌های ایرانی را هجمه‌ای علیه آزادی بیان توصیف کرده‌اند؛ هجمه‌ای که توسط دولت‌هایی صورت گرفته که مدعی حمایت از آزادی بیان و اندیشه و دموکراسی هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها