امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19231
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان» چندین شهروند ترک در آمریکا مقابل ساختمان شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان» چندین شهروند ترک در آمریکا مقابل ساختمان شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در نیویورک تظاهرات کردند و به نحوه پوشش بحران ترکیه از سوی این شبکه خبری اعتراض کردند.

معترضان اعلام کردند که نحوه پوشش اخبار تحولات ترکیه از سوی این شبکه خبری واقعی نیست.

«محمد دورموش» یکی از نمایندگان جامعه ترکها در آمریکا گفت: این شبکه آمریکایی از انتشار اخبار نادرست درباره ترکیه، پرهیز نمی‌کند و اوضاع را به گونه‌ای جلوه می‌دهد که گویی در کشورمان جنگی به راه افتاده است. به همین دلیل ترکها مقابل مقر این شبکه، جمع شده‌اند تا این سیاست سی‌ان‌ان را محکوم کنند.

وی افزود: اخبار نادرست درباره تحولات ترکیه از سوی شبکه‌های محلی و خارجی طی تظاهرات‌های مردمی در این کشور، به اقتصاد ترکیه ضربه زده است و موجب فراری شدن برخی از گردشگران از ترکیه از بیم زندگیشان شده است.

این معترضان کرد، تصاویری از تظاهرات‌کنندگانی که با سنگ به دارایی‌های عمومی و خصوصی در ترکیه آسیب می‌زدند، در دست داشتند و از سی‌ان‌ان خواستند که این تصاویر را نیز پوشش دهد و حقیقت را برای همه نشان دهد.

روزنامه ترکی «تقویم» نیز چندی پیش، از شبکه خبری سی‌ان‌ان و خبرنگار این شبکه به دلیل آنچه پخش اخبار غیرواقعی و تحریک مردم به شرکت در اعتراضات این کشور خوانده، شکایت کرد.

در شکایت این روزنامه ترکیه‌ای آمده شبکه خبری سی‌ان‌ان و خبرنگار آن با تهیه اخبار جعلی مردم را به شرکت در اعتراضات تحریک کرده و موجب خسارت به اموال عمومی شده‌اند. اعتراض‌های ضد دولتی در ترکیه از روز 10 خرداد پس از آغاز شد که پلیس استانبول به معترضانی که در اعتراض یه تخریب پارک گزی در میدان تقسیم استانبول تحصن کرده بودند، حمله‌ور شد. این اعتراضات سپس به دیگر شهرهای ترکیه گسترش یافت به طوری که در روزهای گذشته ده‌ها هزار نفر در 78 شهر سراسر این کشور تظاهرات کرده‌اند. بنیاد حقوق بشر ترکیه گزارش داده در این درگیری‌ها تا کنون 5 نفر از جمله یک پلیس کشته شده و حدود 5 هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند. معترضان می‌گویند این پارک که مکانی سنتی برای تجمع‌ها و اعتراض‌های اجتماعی است و یک مکان توریستی محسوب می‌شود، آخرین فضای سبز شهر استانبول است. اردوغان به دلیل شیوه‌ای که در مدیریت این بحران اتخاذ کرده با انتقادات گسترده روبروست. رجب طیب اردوغان، رهبر حزب عدالت و توسعه، از سال 2003 تا کنون سمت نخست وزیری را در اختیار داشته است. وی از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه از تروریست‌های مسلح مخالف دولت بشار اسد حمایت کرده که در مقاطعی اعتراض‌های مردمی را به همراه داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها